Победата на Хофенхайм избяга в последната минута (видео)

Хофенхайм беше на крачка от нова победа в Бундеслигата, с която щеше да се доближи само на точка до третия РБ (Лайпциг) и на две до Байерн (Мюнхен) и Борусия (Дортмунд). Тя обаче избяга в последната минута от гостуването на Волфсбург в закриващия деветия кръг двубой. Тогава Феликс Удокай надскочи трима футболисти на съперника и реализира за крайното 1:1.

Гостите имаха големия шанс да не отнесат няколко попадения преди почивката, когато “вълците” бяха тотален господар на терена. В 11-ата минута Дивок Ориги спечели дузпа, която обаче вратарят на Хофе Оливер Бауман спаси след изстрел на Максимилиан Арнолд. След това Ориги стреля в гредата, а имаше и други опасности.

Ситуацията се промени след почивката, когато младият наставник Юлиан Нагелсман вече беше направил нужните корекции в играта на своя тим. В 53-ата минута Андрей Крамарич за малко да открие, но шутът му излетя в аут.
В 73-ата минута Хофенхайм също получи право да изпълнят наказателен удар и Керем Демирбай заби кълбото под гредата за 0:1.
Натискът на Волфсбург обаче все пак даде резултат в края, когато Удокай изравни.
За тима от “Фолксваген Арена” това е пето поредно равенство, което прибавено към само единствения успех досега логично отрежда място надолу в класирането.
През идната седмица и двата тима ги очакват тежки битки в турнира за Купата на страната, където от толкова много съперници жребият им отреди такива елита - съответно Хановер 96 за Волфсбург и Вердер (Бремен) за Хофе.