Леганес се изравни с Реал Мадрид (видео)

Скромният тим на Леганес продължава да впечатлява из испанските терени след домакинска победа с 1:0 над амбициозния Атлетик Билбао в среща от деветия кръг на Ла Лига. Клаудио Бовю вкара единствения гол в 54-ата минута. С успеха “лос пепинерос” се изравниха по точки с шампиона Реал Мадрид, който по-късно приема Ейбар. Любопитното е, че момчетата на Асиер Гаритано имат едва три допуснати гола от началото на сезона.

Домакините бяха по-дейни през първото полувреме. Техният вратар Иван Куеяр докосваше топката само за да изпълнява аутове. На отсрещната врата Кепа Арисабалага отрази две опасни положения. Най-сериозната ситуация беше в 25-ата минута, когато стражът на “лъвовете” парира шут на Габриел.

В 48-ата минута Пичу Куяер направи грандиозно спасяване с една ръка, когато изглеждаше, че Иняки Уилиямс ще отбележи. След прекрасната си намеса стражът на “лос пепинерос” направи грешка, при която Микел Сан Хосе нацели греда. В 54-ата Клаудио Бовю вкара страхотен гол за Лега. Домакините направиха контраатака, Бовю се разходи между защитниците и прати топката много близо до сглобката - 1:0. В 74-ата Ариц Адурис поиска дузпа и останаха сериозни съмнения. Две минути по-късно Кепа спаси с крак при удар на Нордин Амрабат.
В крайна сметка Леганес извоюва победата и показа, че се намира в солидна форма.