Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Късен гол донесе успеха за Локо (Русе) в Бяла

Локомотив (Русе) удари с 1:0 като гост Бенковски (Бяла) в областното дерби от XI–ия кръг на първенството в Североизточната Tрета лига. Единствения гол в мача вкара капитанът на „железничарите“ Живко Парашкевов в последната 90-а минута.

По-опитният тим на русенци доминираше в двубоя срещу закъсалия на дъното в класирането отбор на беленските „войводи“. Нападателите на Локо (Русе) обаче се скъсаха да пропускат изгодни положения и бяха на път да изпуснат задължителната победа над аутсайдера на североизток.

От своя страна домакините от Бяла играха по-прибрано в защита и опитваха да изненадат „железничарите“ с остри контраатаки. На два пъти Бенковски можеше да открие резултата, но вратарят Христов и отбраната пред него играха стабилно и не допуснаха грешки.

Мачът клонеше към нулево реми, от което по-доволни щяха да бъдат беленчани. В крайна сметка обаче логичното се случи и в 90-ата минута при пробив отляво Мартин Иванов центрира топката в наказателното поле на домакините. Там капитанът на Локо (Русе) Живко Парашкевов се извиси и я засече с глава в мрежата на „Бенковски“ за 1:0.

В продължението „железничарите“ със задружни усилия успяха да удържат преднината си и се поздравиха с крайния успех, макар че победа с по-изразителен резултат би им прилягала повече с оглед показаното на терена.

В двубоя срещу Бенковски (Бяла) дебют за Локо (Русе) записа бившият юноша на Дунав Веселин Василев. 20-годишният халф се появи на терена като смяна през второто полувреме.

Другата неделя, 29 октомври, от 14:00 часа „железничарите“ ще посрещнат другия опашкар Спартак 1918 (Варна). Мачът ще се играе в Сливо поле, където „червено-черните“ домакинстват поради липсата на подходящ стадион в Русе за срещите им от Трета лига.

Съставът на Локо (Русе) в Бяла: Радосвет Христов, Владимир Перчемлиев, Огнян Брайнов, Борислав Джарнавлиев, Мартин Иванов, Живко Парашкевов /капитан/, Стефан Митев, Мирослав Георгиев /Веселин Василев/, Мартин Недков, Динко Станчев /Мартин Георгиев/, Сонер Хюсеин.