Анжи надви Арсенал (Тула) в драма с 5 гола (видео)

Отборите на Анжи и Арсенал (Тула) изиграха един от най-вълнуващите мачове от началото на сезона в Русия. Домакините се наложиха с 3:2 и прекъснаха серията си от 5 срещи без победа. Двубоят премина през няколко обрата, а Арсенал може да съжалява, че не си тръгна поне с точка от Каспийск.

Мирал Самарджич, Арсен Хубулов и Аяз Гулиев бяха точни за Анжи, а за гостите се разписаха Сергей Ткачов и Лука Джорджевич.

Михаил Александров продължава да лекува травма и отново не игра за гостите, които в предишния кръг шокираха Зенит насред Санкт Петербург, а преди това победиха и друг от отборите с претенции - Краснодар.
Анжи беше на последно място преди днешния двубой, но в отделни мачове загатна за потенциала си. Тимът от Махачкала беше близо до това да срази грандовете Зенит и Спартак (Москва), но в последните минути изпусна победите.
Срещата стартира с натиск на домакините и дълбока преса в противниковата половина. След поредица от ъглови удари защитата на Арсенал сбърка и позволи на Самарджич да открие резултата. Словенецът се пласира на близката греда и отклони подаването на Арсен Хубулов, а Владимир Габулов не можа да спаси. Веднага след гола Александру Бурчеану направи груба грешка, но Габулов парира удара на Иван Маркелов.
В 19-ата минута Сергей Ткачов опита интересен удар, след като бе забравен от защитата на Анжи, но топката излезе в аут. Гостите постепенно овладяха инициативата и в средата на полувремето Лука Джорджевич стреля опасно с глава, но Гиорги Лория внимаваше. Малко по-късно Стопила Сюнзю се контузи и беше заменен от Гиа Григалава. В 40-ата минута гостите заслужено изравниха благодарение на Ткачов, който овладя пас на Кирил Комбаров и не остави шансове на Лория.
През второто полувреме събитията се развиха мълниеносно. В 47-ата минута Максим Беляев изблъска в наказатлното поле Прудников и Хубулов превърна дузпата в гол. Последваха няколко пропуска на домакините, но в 64-ата минута резервата Аяз Гулиев вкара за 3:1 след неуспешен опит за изкуствена засада. Футболистите на Арсенал обаче нямаха намерение да се предават и в ответната атака Лука Джорджевич намали с глава.
В средата на втората част играта се успокои за няколко минути, но в края отново стана интересно. Максим Беляев имаше възможност да се реабилитира за дузпата, но стреля над гредата. Анжи търсеше четвърти гол с бързи контри и при една от тях Гулиев шутира опасно, но Габулов се намеси.
Наставникът на гостите от Тула Миодраг Божович хвърли и последния си коз, като пуна в игра още двама нападатели - Игор Шевченко и Федерико Расич. Центриранията към наказателното поле на Анжи следваха едно след друго, но защитниците в зелено не трепнаха и отборът постигна трета победа през сезона.
Анжи все още е на дъното в класирането с 12 точки, колкото има и СКА-Хабаровск на Венцислав Христов. Арсенал е 10-и със 17 точки. Същия актив имат още Ростов и Ахмат.