Тотнъм разби Ливърпул в исторически двубой на "Уембли" (видео)

Тотнъм разгроми Ливърпул с 4:1 на "Уембли" в двубой, който се превърна в исторически заради факта, че стана най-посетената среща в историята на Висшата лига. 80 827 зрители изгледаха мача на живо, като един от тях бе легендата на световния футбол Диего Марадона. С този успех Тотнъм се изравни по точки с Манчестър Юнайтед. Отборът на Ливърпул, който отново се представи катастрофално в защита, вече изостава на 12 точки от лидера Манчестър Сити и има отрицателна голова разлика.

Хари Кейн (4', 56') отново блесна с два гола, а Сон Хюн-Мин (12') и Деле Али (45') добавиха другите попадения за лондончани. Мохамед Салах (24') се опита да отсрами гостите.

Тотнъм нямаше победа над Ливърпул в последните девет мача в Премиър лийг между двата тима.

Маурисио Почетино бе направил три промени в сравнение с двубоя срещу Реал Мадрид през седмица. Киърън Трипиър, Сон Хюн-Мин и Деле Али започнаха.

Джеймс Милнър стартира в халфовата линия на Ливърпул. Симон Миньоле, Джо Гомес и Джордан Хендерсън също бяха титуляри.
Още в четвъртата минута защитата на гостите бе пробита. Трипиър изведе Кейн зад отбраната, Джо Гомес покри засадата, докато Ловрен се опитваше да се изтегли, а Миньоле излезе напред да пресрещне нападателя. Кейн обаче премина покрай него и прати топката във вратата - 1:0. Кошмарният старт за Ливърпул обаче не се изчерпа само с това. В 12-ата минута Лорис хвърли с ръка към Кейн. Неадекватният Ловрен се опита да пресече с глава, но тотално се размина с топката. Голмайсторът на "шпорите" пое и напредна на скорост, след което намери непокрития Сон в наказателното поле. Кореецът простреля Миньоле отблизо за 2:0. Три минути след това Сон пропусна да направи преднината на Тотнъм класическа, след като този път негов изстрел срещна напречната греда.

Ливърпул бе в нокдаун в тези минути, но въпреки това гостите успяха бързо да се върнат в този двубой. Това се случи след грешка на героя за Тотнъм до момента. Кейн изгуби топката в центъра, което даде шанс на Хендерсън да изведе много добре Салах. Египтянинът стреля в далечния ъгъл и въпреки че не намери много добре топката, тя чукна гредата и влезе във вратата на Лорис.

В 29-ата минута Сон пропусна още една добра възможност, след като излезе очи в очи с Миньоле, но не успя да нанесе добър удар и белгиецът спаси.
В 31-вата минута Клоп не издържа и замени Ловрен с Окслейд-Чембърлейн.

Попадението върна самочувствието на гостите, които започнаха да атакуват доста по-често. Мърсисайдци изпълниха три корнера, но не успяха да създадат чисто голова положение. В добавеното време на първата част Тотнъм си върна преднината от два гола. Ериксен изпълни фаул, топката бе насочена към Кейн, Матип успя да пресече с глава, но кълбото стигна до Деле Али, който стреля от движение - 3:1.

Второто полувреме уж започна с натиск на Ливърпул, но до гол стигна отново Тотнъм. Трипиър центрира от фаул, Миньоле излезе и плесна топката, но само за да я прати на крака на Вертонген, чиито удар бе избит от голлинията от Фирмино. Кейн обаче направи добавката за 4:1.
Ливърпул потърси отговор, но Лорис спаси опасни удари на Коутиньо и Салах.

Тотнъм вече е трети с актив от 20 точки - колкото има и Манчестър Юнайтед, заемащ второто място. Ливърпул е на девета позиция с 13 пункта.