Чардафон се върна към победите след динамично дерби срещу Добруджа (видео)

Мъжкият хандбален отбор на Чардафон (Габрово) сложи край на негативната си серия от две поредни загуби в българското първенство. Габровци спечелиха с 31:25 гола като домакини на Добруджа (Добрич) в един от най-интересните мачове от петия кръг. Срещата в зала "Орловец" ще се запомни с бърза игра, много красиви голове и страхотни вратарски спасявания. Именно с подобни динамични сблъсъци интересът към българския хандбал със сигурност може да бъде върнат.

След поражения от НСА и Локомотив (Варна) през миналите два уикенда, този път Чардафон се представи по-стабилно и още през първото полувреме установи контрол над двубоя. В първите минути голмайсторът на гостите Джошкун Якубов бе пазен лично и това затрудни играта им в нападение. "Зелените" отвориха по-сериозна разлика при 9:5, която впоследствие скочи до 13:7 и 16:10 при финалната сирена за първото полувреме.

След почивката играта стана още по-бърза, а и броят на ударите към двете врати се покачи. Гостите от Добрич опитаха да наваксат, но на моменти прекалено прибързаните им действия в атака даваха отлични шансове за домакините на бързи пробиви. Така Чардафон увеличи още повече аванса си - 21:12. Последваха две серии от по три безответни попадения. Първо такава направиха играчите на Добруджа, а след това и "зелените". Преднината на домакините достигна 9 попадения още веднъж за 28:19, но в последните минути тимът от Добрич върна няколко гола.

Победата е първа за габровци в последните 4 сблъсъка с тима на Добруджа, който през миналия сезон спечели полуфиналната серия от плейофите помежду им.

"Жълто-зелените" от Добрич вече имат две поражения за сезона, след като стартираха с два успеха над Локомотив ГО и Осъм. Добруджа остава с актив от 4 точки, докато Чардафон вече има 6, заемайки трето място в класирането на една зад втория Спартак (Варна) и с две по-малко от лидера Локомотив (Варна).