Слабаците на Бундеслигата не изневериха на себе си (видео)

Най-слабите отбори в Бундеслигата от началото на сезона Кьолн и Вердер (Бремен) затвърдиха впечатления, че ги очаква тежък сезон. В директен сблъсък помежду си от деветия кръг те завършиха 0:0, с което продължават да са на последните две места в класирането с по нито една победа.

Срещата обаче беше изпълнена с много опасности и е чиста случайност, че не паднаха поне няколко попадения - особено в последните минути.

Двубоят край река Рейн се превърна в кошмар за нападателя на домакините Серу Гираси, който сътвори няколко изключителни пропуска. Французинът вбеси местните фенове с невероятен гаф в 87-ата минута, когато само трябваше да насочи топката в мрежата, но не уцели вратата. Минута по-късно той излезе сам срещу вратаря Иржи Павленка, но стреля слабо и не съумя да реализира. Гираси започна като титуляр само защото Клаудио Писаро се контузи на загрявката.

Гостите от Бремен обаче също не бяха далеч от трите точки. В последните 3-4 минути те имаха три отлични възможности. Първо Изет Хайрович принуди Тимо Хорн да “вади” топката точно под гредата. След последвалото изпълнение на корнер Максимилиан Егещайн насочи кълбото към долния ляв ъгъл, но там Константин Рауш успя да избие в последния момент. В последната атака пък включване на Лудвиг Аугустинсон завърши с топовен шут по диагонала, но на сантиметри от външната страна.
Сега въпросът е дали наставникът на Кьолн Петер Щьогер ще продължи да води тима и след тази издънка, а и прогнозите не са добри, защото идват мачове срещу Байер (Леверкузен), който вчера заби пет гола на Борусия (Мьонхенгладбах), и коварния Хофенхайм.
За Вердер пък единственото успокоение може да бъде, че отборът има само една загуба в последните пет кръга.