Децата на ЦСКА разплакаха Миньор в дербито на Трета лига (видео+галерия)

Отборът на ЦСКА 1948 постигна труден успех с 2:1 над Миньор (Перник) в дербито от 12-ия кръг на Югозападна Трета лига. Головете за играчите на Валентин Илиев реализираха юношите на ЦСКА Герман Петров (2) и Йоан Маринов (49). Единственото попадение за “чуковете” от Перник заби Кристиян Ковачев (51).
 ЦСКА 1948 - Миньор(Перник)
Дербито на кръга започна по фантастичен начин за играчите на Валентин Илиев. Още във втората минута Герман Петров прати кълбото в мрежата на гостите от Перник. След гола на "червените" отборът на Данаил Бачков започна да владее кълбото по-често и на два пъти създаде напрежение пред вратата на Сайков.
В 15-ата минута ЦСКА 1948 бе близо до нов гол. Томислав Павлов изпълни много хитро фаул, халфът намери Емил Гъргоров в назакателното поле, но опитният футболист пропусна отлична възможност. Даниел Леонтиев показа класа, спасявайки сигурно попадение във вратата си. Десет минути по-късно Милен Иванов получи чудесен пас на фланга от Гущеров, юношата на ЦСКА центрира много добре, но Мирослав Иванов се намеси на ниво.

В 34-ата минута Иванов се пребори за една топка в центъра на терена, след което подаде на фланга към Маринов, който веднага центрира за Бадема. 36-годишният играч стреля с глава, но над вратата. Малко по-късно и Андон Гущеров направи сериозен пропуск за "червените".
Малко преди края на първата част Любомир Илиев пробва късмета си от пряк свободен удар, но опитът му срещна "червената" стена. Това и бе последната интересна ситуация за първото полувреме.

Втората част отново започна мечтано за домакините и след само четири минути Йоан Маринов се възползва от грешка в защитата на Миньор. Талантливият нападател вкара поредния си гол за тима. В 51-ата минута нападателят на "чуковете" Кристиян Ковачев намали резултата след удар от дистанция.
В 63-ата минута Георги Ризов получи удобна топка в наказателното поле, младият играч залъга бранител на "червените" и шутира, но опитът му мина на сантиметри от целта. В 83-ата минута Николай Хаджиниколов също бе близо до гол. Играчите на Валентин Илиев направиха добра комбинация, топката се озова в наказателното поле, където Гъргоров върна към Хаджи, който без да се замисли шутира, но право в ръцете на Леонтиев. Това бе и последната интересна ситуация на стадион "Драгалевци" в София.

С този успех ЦСКА 1948 събра актив от 32 точки, с четири повече от втория Вихрен (Сандански). Миньор пък е на шеста позиция с 20 точки. В следващия кръг "червените" гостуват на Чавдар (Етрополе), а "чуковете" са домакини на Рилски спортист.

ЦСКА 1948 - Миньор (Перник) 2:1