Резерва донесе радост на Аталанта срещу Болоня

Отборът на Аталанта победи с 1:0 у дома Болоня в среща от 9-ия кръг на италианското първенство. В герой за Аталанта се превърна датският нападател Андреас Корнелиус, появил се в игра малко след почивката. Той донесе трите точки на отбора си с гол в 71-ата минута, когато опъна мрежата зад стража Антонио Миранте с удар от близко разстояние.

Десет минути след гола защитникът на Болоня Джанкарло Гонсалес получи втори жълт, съответно червен картон и това улесни още повече задачата на Аталанта да прибави три точки към актива си.

Тимът на Джан Пиеро Гасперини вече има 9 точки и се намира на 12-о място в подреждането. Болоня е на осма позиция с 14 точки.