Слаб вратар и автогол зарадваха Виляреал (видео)

Тимът на Виляреал записа трети пореден успех в Ла Лига, разбивайки Лас Палмас с 4:0 у дома в среща от деветия с кръг, с което вече е само на точка от Реал Мадрид. В същото време това е пета поредна загуба за гостите и тяхното положение става притеснително, като освен това те са допуснали най-много голове от всички в първенството.

Както се случи и срещу Славия (Прага) в четвъртък, Виляреал започна разсеяно и позволи на съперника да създаде три опасности. И докато чехите успяха да реализират на два пъти, днес нападателите на Лас Палмас нямаха този късмет. Едва в края на полувремето “жълтата подводница” включи на скорост и само в добавеното време Карлос Бака направи два 100-процентови пропуска.

Бившият нападател на Милан определено нямаше ден, защото малко по-късно удари и греда, а и засада го лиши от гол.
Неговият съотборник Седрик Бакамбю обаче е неудържим от началото на сезона и в 48-ата минута го доказа с поредния си гол - негов девети във всички турнири. Вина за попадението носи и вратарят Леандро Чичизола.
В 65-ата минута стражът допусна да му вкарат още веднъж след шут в близкия му ъгъл, като този път точен беше Марио Гаспар.
След още само две минути всичко беше решено, след като Химо Наваро си заби автогол в опита си да избие остро центрирана топка.
Последното попадение дойде след изтичането на 90-ата минута, когато резервите Денис Черишев и Никола Сансоне комбинираха, за да може италианецът да се разпише.