Нещо се случва със Суарес, алармира Marca

Барселона продължава да бие, но продължава и лошата серия на Луис Суарес. Срещу Малага (2:0) в събота нападателят отново не успя да се разпише, като по този начин изравни личния си антирекорд с екипа на “блаугранас” - само три гола в първите си 11 двубоя във всички турнири. За 83 минути на терена снощи уругваецът имаше само две възможности да се разпише, но той ги пропусна. Логично Marca коментира, че нещо се случва с него.

Вина за това може би има и новият треньор Ернесто Валверде, който промени позицията на Суарес. Той вече действа все по-често по лявото крило (виж схемата долу), а не предимно на върха на атаката, както беше досега. По този начин наставникът иска да осигури нужната свобода на Лионел Меси да атакува през центъра, но пък се губи ефективността на уругваеца.

Отделно бившият футболист на Ливърпул изпитва болки, но не си е давал почивка. Ето защо той няма да бъде пътува за мачовете на Уругвай през ноември.