Легенда на Киево реши дербито на Верона

Дербито в града на Ромео и Жулиета е за "летящите магаренца". Тимът на Киево победи с 3:2 Верона в много драматичен сблъсък от 9-ия кръг на Серия "А". Пред около 20 000 тифози на стадион "Маркантонио Бентегоди" отборът от предградията записа първи успех като символичен домакин от 15 години в Дерби дела Скала.

Легенда на Киево реши дербито на Верона@@@Легендата на тима Сержио Пелесиер записа името си за пореден път в историята на клуба, след като донесе победата с първия си гол за сезона в 73-ата минута. Нападателят Роберто Инглезе (23, 30-дузпа) отбеляза другите две попадения за Киево, докато Даниеле Верди (6) и Джампаоло Пацини (55-дузпа) бяха точни за шампионите от 1985 година. Съставът на Фабио Пекия игра 50 минути с човек по-малко, тъй като Бруно Зукулини бе изгонен в 40-ата минута.
Легенда на Киево реши дербито на Верона@@@
Под проливния дъжд над Верона новаците в Серия "А" поведоха още в 6-ата минута. Точен бе юношата на Рома Верди, който се възползва от избита от Стефано Сорентино топка, а попадението му беше първо в калчото.
Легенда на Киево реши дербито на Верона@@@"Жълтите" обаче стигнаха до обрат още в 30-ата минута. Спряганият за бъдещ нападател на Наполи Инглезе изравни с глава. От щаба на Верона имаха претенции за засада, но след помощта на ВАР (Видео асистент рефер) попадението справедливо бе зачетено в 23-ата минута. Зукулини извърши нарушение в наказателното поле срещу Перпарим Хетемай в 29-ата минута и Киево получи право да изпълни дузпа. Зад топката застана Инглезе, който донесе пълен обрат на своя тим. Той имаше две попадения в първите осем кръга, а днес вкара толкова в най-важната среща за тифозите в рамките на седем минути. Малко след това аржентинецът Зукулини фаулира Валтер Бирса и остави тима си с 10 души.

Легенда на Киево реши дербито на Верона@@@Киево играеше по-добре, като бе близо до това да реши срещата с трети гол още преди почивката.

Пекия смени Черчи, а тимът му започна да играе 4-4-1, но първото положение бе пред вратата на неговия отбор. Лукас Кастро пробва рефлекса на Николас в 51-та минута, а малко след това Верона получи право да изпълни дузпа. Мартин Касарес игра с глава, докато Алесандро Габиадини удари топката с игра, но отново трябваше да се използва помощта на ВАР. Легенда на Киево реши дербито на Верона@@@ Джампаоло Пацини застана зад топката и възстанови равенството, отбелязвайки второто си попадението в дербито на Верона.

Киево се върна в атака, а Инглезе пропусна да запише исторически хеттрик в 72-ата минута. Минута по-късно обаче влезлият в 62-ата минута ветеран Пелесиер изправи на крака своите тифози.

Легенда на Киево реши дербито на Верона@@@В 86-ата минута гол на другата резерва на Киево Мариуш Степински бе отменен, отново с помощта на ВАР.  На терена влезе и преотстъпеният от Ювентус Мойс Кийн, който в 89-ата бе близо до 3:3, а в следващата атака и Бирса пропиля отличен шанс да вкара за 4:2.

Легенда на Киево реши дербито на Верона@@@Така Киево спечели общо деветото дерби в историята на двата клуба в Серия "А". "Летящите магаренца" вече имат четири успеха, докато Верона остана с три, докато равенствата са две. Киево нямаше победа от декември 2014 година, когато се водеше гост.

Успехът изкачи Киево на седмо място с 15 точки, докато Верона остана на 18-то място с шест точки.