Най-добрият ни бегач на ултрадълги дистанции с второ място на силно състезание

Най-добрият състезател на България в бяганията на ултрадълги дистанции се класира втори на престижното състезание Salomon Cappadocia Ultra-Trail 2017, Турция. С резултат 12:21:19 най-успешният планински бегач в ултрадългите дистанции Андрей Гридин, представляващ България, се класира втори при много силна конкуренция на Salomon Cappadocia Ultra-Trail 2017 в Турция. Състезанието е част от календара с 21 старта от веригата Ultra-Trail World Tour, а това, както и високия стандарт на провеждане, благоприятния период в края на състезателната година и атрактивността на дестинацията, го правят едно от най-популярните състезания сред ултрамаратонците в Европа.

114 километровата дистанция беше спечелена от един от най-добрите ултрабегачи в света, литовеца Гедиминас Гриниус, а трети е не по-малко успешния румънец Раду Милеа. До 50-ия километър Андрей се движеше с конфортно темпо на 7-ма позиция. Трасето е особено с това, че най-трудни и технични са последните 30 километра, което съчетано с пясъчния и прашен терен прави бягането изключително трудно. Резултатът на Андрей е с близо 1 час по-добър от миналогодишния, когато с време 13:18:13 той се класира на трето място.

От 2016 година Андрей Гридин се състезава като лице на Маратон Пловдив и е подкрепян от Компресспорт България, Хармоника Органик Фуудс, Допел Херц, Гармин, Рънинг зон, Компекс България. Първото му състезание в календара за 2018 година е ще бъде Трансгранканария, още едно от официалните състезания на веригата Ultra-Trail World Tour в края на февруари 2018.

Победителка при жените е най-успешната българка в ултрадългите бягания Мария Митева Николова с време 14:26:16, която само преди 2 месеца се класира на 9-о място сред елита на света в най-престижното състезание при планинските ултрамаратони Ultra-Trail de Mont Blanc. Второто място зае Кристиана Фоладор (ИТА) с време 14:57:41, а трета е рускинята Елена Полякова завършила 114 -километровата дистанция за 15:22:14.