И Берое си тръгна с три точки от Бистрица (видео)

Отборът на Берое победи с 1:0 при визитата си на Витоша (Бистрица) в мач от 13-ия кръг на Първа лига. Старозагорци стигнаха до успеха с ранен гол на Педро Еуженио. Това бе първа среща между тези два отбора в официален мач в елита. Като цяло срещата не предложи множество положения пред двете врати, но гостите показаха, че са по-опитният отбор и заслужено стигнаха до минималния успех.

Витоша Бистрица - Берое@@@

Резултатът бе открит от гостите в 14-ата минута. Тогава Драгош Фирцулеску намери Еуженио в наказателното поле и халфът с премерен удар вкара за 1:0 в полза на своя тим. Малко преди почивката Георги Амзин можеше да изравни, но ударът му бе избит от Душан Перниш.

В 57-ата Фирцулеску бе близо до втори гол за Берое, след като нахлу в наказателното поле, но шутът му се отклони от Радко Мутафчийски и излезе в ъгов удар. До края на срещата темпото допълнително спадна и гостите предпочетоха да действат на сигурно, за да запазят победата. Витоша пък така и не намери правилния път да постави под напрежение съперника и трябваше да се задоволи с предна загуба.

Така Берое се върна към победите след три поредни срещи без успех и вече има актив от 20 точки на пета позиция. Витоша от своя страна остава на дъното с едва две точки и все още търси първата си победа в елита.