Барса пребори последния с първи гол от съдията (видео+галерия)

Отборът на Барселона се върна към победите в Ла Лига след резонно 2:0 у дома над последния Малага в двубой от деветия кръг, игран на “Камп Ноу”. Срещата беше белязана от скандален гол едва след 112 секунди игра. Топката видимо беше напуснала очертанията на игрището, но реферът не забеляза това и миг по-късно тя беше в мрежата за гол на Жерард Деулофеу. Андрес Иниеста се разписа за 2:0 в 56-ата минута. С победата тимът на Ернесто Валверде си върна преднината от четири точки пред втория Валенсия. Реал Мадрид е на осем точки от върха, но “белите” са с мач по-малко.

Деулофеу получи шанс в предни позиции до Лионел Меси и Луис Суарес. Хавиер Масчерано смени Жерард Пике до Самюел Юмтити. Гостите бяха подредени в схема 4-2-3-1 с централен нападател Адалберто Пеняранда.
28 Барселона - Малага 2:0
Първият гол в мрежата на южняците падна едва във втората минута, а до нея гостите от Коста дел Сол така и не бяха пипнали топката. С просто око се видя, че кълбото напусна очертанията на терена, но това остана скрито за главния съдия. Люка Дин центрира при излязла топка, а Деулофеу засече с пета отблизо - 1:0. Въпреки протестите на “бланкиблаус” голът беше скандално зачетен.
В десетата Иван Ракитич и вратарят на гостите се разминаха с топката и се сблъскаха. В 13-ата Меси изведе Дин отляво, който моментално насочи към Андрес Иниеста, но Луис Ернандес спря пътя на топката с много важен шпагат. В 26-ата “лос блаугранас” тръгнаха мощно за контра, Меси потърси паса, а според съдията Луис Ернандес спря топката с ръка на дъгата. Повторенията не показаха добре дали става въпрос за ръка, или рамо. Все пак Лео не успя да вкара, пращайки топката в стената.
В 29-ата Хуан Карлос центрира отляво, а Гонсало Кастро се отскубна от опеката на двама и стреля към далечната греда. Топката мина далеч от вратата, но положението беше доста добро. В 37-ата Лео видя много пространство пред себе си, набра скорост, стигна почти до дъгата и избра пас наляво към Луис Суарес, но подаването не беше осъществено.
В 41-ата тимът на Мичел си извоюва добра възможност. След центриране отдясно Чори Кастро притесни бранителите, но беше блокиран. През първото полувреме “лос кулес” така и не създадоха истинско голово положение. В последните минути преди почивката техният съперник дори дръзна да играе по-често пред вратата на Марк-Андре тер Стеген.
Съставът от “Ла Росаледа” започна нахъсано втората част. В 51-ата минута Роберто Росалес опита да изненада вратаря с далечен шут - прати топката право в ръцете на германеца. В 53-ата Ракитич измисли прекрасно извеждащо подаване за Меси, но Лео не успя да овладее. При друга атака в рамките на същата минута аржентинецът навлезе в наказателното поле и стреля под ъгъл към диагонала, но дебютантът на вратата на гостите се справи.
В 56-ата резултатът стана 2:0 след шут на Иниеста и отклонена топка от крак на защитник. Капитанът получи от Меси, стреля с левия крак, топката отскочи и влетя неспасяемо в далечния горен ъгъл. В 60-ата Луис Суарес се освободи в наказателното поле, обърна се и стреля встрани от гредата.
В 67-ата андалуският тим организира силна атака отляво, топката беше центрирана в наказателното поле, Юмтити се подхлъзна и това даде възможност на Кеко да стреля. Той шутира по посока на вратата и намери лицето на Дин. В 74-ата преместеният по-напред Сержи Роберто нахлу в наказателното поле и поднесе голова топка за Луис Суарес, който пропусна абсолютно сам от пет метра. Минута по-късно Луис Ернандес стреля много опасно с глава и топката почти облиза гредата от външната страна.
28 Барселона - Малага 2:0 28 Барселона - Малага 2:0
В 84-ата Семедо и Сержи Роберто комбинираха, испанецът направи рейд в наказателното поле и предпочете да стреля - направи го встрани. В 89-ата Меси прати топката в мрежата, но след вдигнат флаг за засада на Юмтити.
Във вторник Барселона гостува на третодивизионния Мурсия в мач за Купата на краля, в който със сигурност Валверде ще заложи на множество резервни футболисти. В следващия кръг от Ла Лига каталунците гостуват на коравия Атлетик Билбао.