Академик Бултекс 99 продължава без грешка в НБЛ

Отборът на Академик Бултекс 99 (Пловдив) продължава да не познава вкуса на загубата в Националната Баскетболна Лига от началото на сезон 2017/18, след като тази вечер възпитаниците на Асен Николов се наложиха при домакинството си на Рилски спортист (Самоков) със 79:74 (23:21; 12:15; 19:18; 16:16; 9:4)  след продължение в двубой от програмата на III кръг.

Мануел Джонсън беше най-резултатен за пловдивчани – 19 точки, Айзея Умипиг добави 14 точки, а Шакир Смит и Мартин Дурчев завършиха с по 12 точки.

Златин Георгиев и Мартин Маринов бяха най-резултатни за гостите и вкараха по 15 точки, а Дерек Райт добави 13 точки.

Първото полувреме на двубоя премина изключително равностойно и при постоянна размяна на лидерската позиция, като нито един от двата отбора не успя да вземе надмощие. След първите десет минути баскетболистите на Академик Бултекс 99 имаха минимален аванс от две точки – 23:21, но през втория период играчите на Рилецо имаха повече късмет и се оттеглиха на почивката в ролята на лидер – 36:35.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени особено и гонитбата в резултата продължи с пълна сила до самия край.

15 секунди преди края бе отбелязано поредното равенство на таблото – 70:70 след точна стрелба на Златин Георгиев за гостите от Самоков, а веднага след това срещата бе временно прекратена заради технически проблеми с електронното табло.

След подновяването на играта домакините от Пловдив имаха последен шанс да атакуват и да измъкнат победата, но стрелбата на Умипиг беше неточна и двубоят отиде в продължение.

Допълнителните пет минути започнаха с неточни стрелби и към двата коша, а след точно 59 секунди игра двубоят отново бе прекъснат заради технически проблеми. След подновяването Маринчешки изведе Рилски спортист с една точка напред, но домакините отговориха с две тройки на Умипиг и един наказателен удар на Ваклинов за 77:72 при 58 секунди до края. В оставащото време гостите от Самоков не намериха сили в себе си да се преборят за пореден обрат, а крайният резултат бе оформен от Мартин Дурчев, който вкара два наказателни удара за 79:74 в полза на Академиик Бултекс 99.

Академик Бултекс 99 – Рилски спортист 79:74 (23:21; 12:15; 19:18; 16:16; 9:4)

Академик Бултекс 99: Дурчев, Ваклинов, Пенев, Михайлов, Бачев, Ставрев, Секулов, Жардим, Смит, Умипиг, Нгурайн, Джонсън

Рилски спортист: Георгиев, Бозов, Маринчешки, Маринов, Иванов, Франсис, Гелов, Васов, Джетър, Тейлър, Райт