Роси "не е достатъчно силен" за победа в Австралия

Валентино Роси призна, че нещо му липсва този уикенд и шансовете му за победа в Австралия утре не са големи, след като ветеранът ще стартира от седмата позиция. Доктора трябваше да вземе участие и в двете квалификации на "Филип Айлънд" заради вчерашни проблеми, а днес остана на 0.817 секунди от Марк Маркес, който спечели полпозишън. Миналата година Валентино се наложи да стартира от още по-неудобната 15-а позиция.

"Не сме толкова далеч тази година, но аз не съм достатъчно силен в този момент да направя добро състезание и да се боря за топ позиция", коментира Доктора. Той остана и недоволен от настройките на мотоциклета си и разкри, че се е чувствал по-уверен в третата тренировка, когато пистата още беше мокра. Въпреки това Роси се надява на състезание върху сухо трасе, както и повечето пилоти от падока на MotoGP.