Брайтън шокира Уест Хам насред Лондон

Новакът в Премиър лийг Брайтън нанесе звучен шамар на Уест Хам насред Лондон в двубой от 9-ия кръг, след като спечели с класическото 3:0. С тази загуба “чуковете” останаха в опасната зона, като само две точки ги делят от изпадащите.

Триумфът на "чайките" пък ги изкачи до 10-ото място във временното класиране.  Резултатът беше открит в 10-ата минута, когато Глен Мъри се ориентира най-добре при центриране от фаул на Паскал Грос и с глава не остави никакви шансове на Джо Харт, чиято реакция закъсня.

Последваха силни минути за домакините, но те не стигнаха до желания изравнителен гол. Вместо това те получиха второ попадение във вратата си в продължението на първата част, когато Искиердо  се справи много технично с Педро Обианг отляво, след което отправи техничен изстрел в далечния ъгъл. Харт отново не реагира по най-добрия начин. Той докосне топката, но не и да я открони.

След почивката футболистите на Уест Хам отново се опитаха да упражнят натиск, но без резултат. Четвърт час преди края защитникът на “чуковете” Пабло Сабалета издърпа за фланелката Мъри в наказателното пое и реферът Мартин Аткинсън не се поколеба да посочи дузпата. Самият Мъри изпълни наказателния удар и с нисък шут в центъра на вратата оформи крайното 3:0.

“Много лошо представяне. Поемам цялата отговорност”, каза мениджърът на “чуковете” Славен Билич, който може да бъде освободен след този мач.