Монпелие нанесе първа домакинска загуба на Сент Етиен

Отборът на Монпелие нанесе шокираща загуба на Сент Етиен в първия двубой от 10-ия кръг на френската Лига 1. Двубоят на стадион “Жофроа-Гишар” завърши с успех с 1:0 за Монпелие като голът падна в 21-ата минута.

Негов автор стана белгиецът Исаак Мбенза. Домакините се опитаха да обърнат негативния развой на мача, но не успяха и накрая ликуваха гостите. Сент Етиен записа първа загуба у дома за сезона срещу отбор, който определено се намира в отлична форма, като не допуска загуба вече в пети пореден мач.

Със спечелените три точки Монпелие събра 15 и заема осмо място във временното класиране. Сент Етиен е четвърти със 17, като пропусна страхотна възможност да излезе дори втори, макар и временно.