Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Барселона и Везенков със загуба в Белград

Българският национал Александър Везенков и неговия Барселона записаха изненадваща загуба във II кръг на Евролигата, след като отстъпиха при визитата си на Цървена звезда (Белград) с 82:90 (13:24; 19:20; 25:18; 25:28).

Везенков игра общо 10:04 минути, за които се отличи с 4 точки (1/1 за две точки и 2/2 от линията за наказателни удари) и 2 борби.

Най-полезен за каталунците беше Томас Уертел, който завърши с „дабъл-дабъл“ – 14 точки и 11 асистенции, а Кевин Серафин вкара 16 точки.

Милко Биелица беше най-резултатен за сърбите – 23 точки, а Тейлър Рочстийл отбеляза 22 точки.

„Звездашите“ започнаха силно двубоя, като контролираха напълно събитията на терена и това им позволи да се откъснат напред с двуцифрен аванс след първите десет минути – 24:13. През втората четвърт гостите от Барселона успяха да спрат устрема на съперника, но така и не намериха начин да стопят пасива си и на почивката Весенков и съотборниците му все още имаха двуцифрен пасив – 32:44.

В третата част Везенков и съотборниците му се съвзеха и започнаха да топят изоставането си, като след 30 минути разликата вече бе само пет точки – 57:62, но в заключителния период испанците така и не успяха да намерят верния път към пълния обрат и победата остана в Белград – 90:82 в полза на Цървена звезда.