Българите не играха при драматичен успех на Университатя

Двубоят между Конкордия и Университатя (Крайова) завърши при резултат 1:2. Двата тима се изправиха един срещу друг в сблъсък от 15-ия кръг на първенството на Румъния, а гостите си тръгнаха с трите точки след драматичен развой на мача и гол в добавеното време.

Българите в състава на тима от Крайова този път не взеха участие в мача. Христо Златински въобще не бе в групата, а Радослав Димитров остана на резервната скамейка без да се появи в игра.

Университатя поведе в 31-ата минута, когато Мариуш Бричеаг бе изведен в наказателното поле и веднага подаде към Александру Балуца, който отблизо засече кълбото във вратата на домакините.

Конкордия обаче успя да изравни резултата в 87-ата минута чрез Андрей Марк. Домакините опитаха заучено изпълнение от фаул, което не се получи напълно по план, но в разбъркването пред вратата топката стигна до Марк, който отблизо я вкара в мрежата.

Това обаче не бе всичко. В добавеното време Университатя се добра до трите точки. Защитник на Конкордия действа изключително нескопосано в своето наказателно поле и позволи топката да попадне в краката на Иван Мартич, който с неспасяем удар в горния ляв ъгъл на вратата оформи крайното 1:2.

С тази победа Университатя се намира на 2-ото място в класирането с 32 точки, като изостава само на една от лидера ЧФР Клуж, който обаче е с мач по-малко. Конкордия пък се намира на 10-ото място в таблицата със 17 точки.