Монтана се справи много трудно с Черно море за 4-а си поредна победа

Волейболният отбор на Монтана успя да запише 4-а поредна победа в Суперлигата на България. Момчетата на треньора Даниел Пеев се справиха и надделяха много трудно като гости на Черно море (Варна) с 3:2 (23:25, 25:14, 25:22, 23:25, 15:12) в среща от 4-ия кръг, играна тази вечер пред около 400 зрители в зала "Христо Борисов.

По този начин монтанчани останаха еднолично начело във временното класиране с 4 победи от 4 мача и 11 точки. Черно море пък е на 6-о място с 2 победи, 2 загуби и 6 точки. В следващия 5-и кръг Монтана е домакин на Тетевен Волей, докато варненци ще гостуват на шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас).

Срещата започна с преимущество за домакините от Черно море, които без особени проблеми поведоха в геймовете след 25:23. Във втората част, обаче, те бяха тотално надиграни от Монтана, който се възползва и излезе напред в резултата след 25:14 и 25:22. Варненци се събудиха и отново бяха на ниво в четвъртия гейм и пратиха мача в тайбрек след 25:23. Там, след изключителна драма, надделя Монтана след 15:12.

Най-резултатен за успеха на Монтана стана руският диагонал Кирил Клец с 25 точки (2 аса, 52% ефективност в атака), Аспарух Аспарухов реализира 19 точки (4 аса, 2 блока, 42% ефективност в атака, 13% перфектно и 50% позитивно посрещане), а Златко Кьосев заби 18 точки (2 блока, 43% позитивно посрещане и 62% ефективност в атака).

За Черно море БАСК Стефан Иванов избухна с 28 точки (3 аса, 3 блока и 48% ефективност в атака), а Явор Генов се рализира 12 точки (1 блок, 44% позитивно посрещане и 44% ефективност в атака).

ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) - МОНТАНА 2:3 (25:23, 14:25, 22:25, 25:23, 12:15)