Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Левски 2014 оцеля в Плевен

Левски 2014 оцеля при гостуването си на Спартак в плевенската зала “Балканстрой” и спечели с 93:87, записвайки втората си победа за сезона в НБЛ. И двата отбора показаха по две коренно различни лица и на практика си поделиха двубоя, изигравайки по едно впечатляващо полувреме, но въпреки стабилните си изяви през втората половина, домакините не успяха да се преборят за дебютен успех в първенството.

Спартак не започна особено добре, докато столичани успяха да направят точно това. В рамките на първите 20 минути гостите реализираха близо два пъти повече точки от местните любимци, като след първата четвърт, водени от почти безупречния Алекс Симеонов, бяха напред с 30:17, а в последвалите 10 минути мощното нападение продължи да работи, докато проблемите на плевенчани от това естество не спряха и след само 14 допуснати точки Левски 2014 водеше с 55:31.

През второто полувреме обаче домакините показаха точно това лице, което феновете им искат да виждат и започнаха да вкарват все повече от стрелбите си, като отличник в това естество се оказа Ивко Ивков, а след 30 минути разликата бе свалена до 17 точки и 74:57. Видимият подем бе затвърден и в оставащата десетка, и най-вече във втората й половина, когато плевенчани на два пъти сваляха дистанцията само до три точки, а 11 секунди преди края резултатът бе 91:87 за гостуващия тим, който все пак си тръгна обратно към София като победител.

Алекс Симеонов бе неудържим със своите 34 точки при 12/18 в стрелбата от игра. Александър Милов вкара 14, Никола Маравич - 13, а Веселин Веселинов и Джими Хънт по 11.

Ивко Ивков с 29 точки (6/8 от тройката) бе най-резултатен за Спартак срещу бившия си отбор. Домакините вкараха 53% от стрелбите си за 3 точки - 14/26, като Николай Маринов завърши с 14, Герасим Николов с 13, а Даворин Кунтич с 10.