Миньор (Перник) шокира шампионите

Волейболистите на Миньор (Перник) шокираха шампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас) и ги победиха с 3:1 (25:21, 18:25, 29:27, 25:23) в мач от 4-ия кръг на Суперлигата на България!

Сензацията е още по-голяма, след като от началото на сезона перничани записаха 3 поредни загуби с по 0:3. Нефтохимик пък бе записал 3 поредни победи. Въпреки това, шампионите останаха на второ място във временното класиране с 9 точки след 3 победи и 1 загуба, с колкото е и 3-ия Пирин (Разлог), но с 8 точки. Миньор пък се изкачи на 10-о място с 1 победа, 3 загуби и 3 точки. В следващия 5-и кръг бургазлии са домакини на Черно море (Варна), а перничани гостуват на ЦСКА

Срешата бе изключителна динамична и напрегната, като мина през много обрати. Така Нефтохимик поведе с 8:3 в първия гейм, но лежерно допусна изравняване, а това му струваше гейма - 21:25. Шампионите взеха убедително втората част с 25:18 и изравниха на 1:1. След това, обаче, домакините от Миньор се разиграха и направиха чудеса от храброст, като до края не оставиха бургазлии да си поемат дъх и ги зашеметиха - 29:27, 25:23 и 3:1 в тяхна полза.

Страхотен мач за Миньор изиграха Иван Дамянов (2 аса и 57% ефективност в атака) и Ивайло Иванов (3 блока, 1 ас, 46% ефективност в атака и 50% перфектно посрещане), които забиха 22 и 21 точки за победата. За Нефтохимик Георги Петров реализира 21 точки (1 блок, 1 ас, 54% ефективност в атака и 19% перфектно посрещане), а Валентин Братоев добави 19 точки (54% ефективност в атака и 33% перфектно посрещане), но и това не бе достатъчно за успех.

МИНЬОР (ПЕРНИК) - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 3:1 (25:21, 18:25, 29:27, 25:23)
МИНЬОР: Павел Иванов 1, Иван Дамянов 22, Ивайло Иванов 21, Пламен Драгиев 12, Стефан Чавдаров 8, Кристофър Петров 9 - Методи Методиев-либеро (Божидар Славчев, Виктор Костадинов)
Старши-треньор: Петьо Драгиев
НЕФТОХИМИК 2010: Димо Димов, Петър Христов 11, Валентин Братоев 19, Георги Петров 21, Васил Атанасов 3, Илия Петков 8 - Теодор Салпаров-либеро (Георги Братоев 4, Вячеслав Шарапович 9, Николай Къртев 1)
Старши-треньор: Найден Найденов.

Статистика: Милен Кирилов (скаутмен на Миньор)