Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Григор прелетя към полуфиналите

Григор Димитров преодоля четвъртфиналите на турнира в Стокхолм за отрицателно време. Българинът се справи с Миша Зверев за 1 час и 13 минути след 6:3, 6:4. Осмият в света имаше нужда от по един пробив в двата сета, за да стигне до крайния успех. Той беше много стабилен на свой сервис и изключително ефективен като цяло. Това бе победа номер 250 за Димитров на ниво ATP.

В целия мач имаше два дълги и оспорвани гейма, които бяха във втория сет при сервис на германеца. Григор за пореден път не остави никакви шансове на съперник при своя начален удар, като Зверев не успя да стигне до нито една възможност за пробив в срещата.

Утре в битка за място на финала Димитров, който е поставен под номер 1 в основната схема, ще се изправи срещу италианеца Фабио Фонини, който по-рано днес отстрани Джак Сок от САЩ след изключително оспорван двубой, продължил почти три часа и завършил 6:7(3), 7:6(2), 7:5.

Първата ни ракета, който е шампион в турнира от 2013 г., защити точките си от миналия сезон, когато също достигна до полуфиналите. 26-годишният българин спечели и поредните точки за класиране за финалите на ATP в Лондон. Той е шести в тази класация и съвсем малко му трябва, за да си осигури участие.
Григор спечели два от сервис геймовете си на нула в първия сет. Той тотално контролираше мача и след като проби в шестия гейм, нямаше проблем да стигне до успех в първата част с 6:3. След това Зверев взе медицински таймаут, но след като физиотерапевтът му направи масаж, той се върна на корта.
Дългата почивка наруши ритъма на мача, но не и играта на Димитров. Българинът затрудни сериозно съперника в петия гейм, в който се стигна до четири равенство, но не и до възможност за пробив. При следващото подаване на Миша обаче той бе пробит и интригата приключи. Зверев се бори до самия край, като в деветия гейм спаси четири мачбола, като двамата направиха някои от най-хубавите разигравания в мача. Малко по-късно обаче Григор сложи точка на спора.