Падна "черната" прокоба, Локо (ГО) триумфира в "железничарското" дерби (видео)

Отборът на Локомотив (Горна Оряховица) триумфира в "железничарското" дерби от XII кръг на Втора професионална лига. Футболистите на Александър Димитров се наложиха с минималното 1:0 над своя съперник след гол на Тодоров в 17-ата минута и сложиха край на "черната" си серия от близо два месеца без победа. За последно "черно-белите" прибраха пълния пакет точки на 28 август.

На другия полюс пък е тимът на Младен Додич, който от 26 август насам не познаваше горчивия вкус на загубата. Поражението на стадион "Локомотив" остави столичните "железничари" на върха в класирането с актив от 25 точки, но при успех на Ботев (Враца) утре срещу дубъла на Лудогорец ще сдаде първото място. Горнооряховци пък вече имат 16 точки в актива си, които им отреждат десетото място в подреждането.

Домакините започнаха по-активно срещата и в 17-ата минута се възползваха от колективна грешка в защитата на своя съперник и откриха резултата. Центрирана отдясно топка премина между няколко футболисти, никой в червено-черно не успя да я изчисти добре и тя попадна в непокрития Ивайло Тодоров, който с хубав и плътен удар прониза мрежата на Ивайло Яначков.

Шест минути по-късно гостите от “Надежда” можеха да възстановят равенството, но далечният удар на Николай Цветков бе отразен от Кацарев. Две минути преди края на първата част Ндонгала проби добре отдясно, навлезе към наказателното и на метър пред него стреля силно. Яначков обаче се намеси добре и успя да парира изстрела на чернокожия футболист.

Отново Ндонгала се пребори със защитата на столичани и можеше да удвои аванса на домакините, но от границата на наказателното поле стреля право в ръцете на резервата Витков. В 57-ата минута дойде и може би най-красивият момент в мача, когато Веселин Любомиров технично се измъкна от своя противник, бе фаулиран, но топката попадна в Антоний Балъков, който я пое и от близо 30 метра я насочи чудесно към вратата на столичните “железничари”. Резервата Витков обаче внимаваше и улови.

В 67-ата минута Мариян Иванов се намеси по перфектен начин, след като при едно центриране Кристиян Кацарев увисна, топката бе насочена към опразнената му врата, но Иванов успя да я изчисти от голлинията. В 71-ата минута Димитров се извиси над всички след центриране отдясно, но след удара му с глава топката попадна право в ръцете на противниковия страж. Три минути преди края на редовното време сантиметри не достигнаха на резервата Деян Христов да удвои резултата и сложи окончателно край на интригата в срещата.

Локомотив (ГО) - Локомотив (София) 1:0
1:0 Тодоров 17’

Локо (ГО): 1. Кацарев, 26. Иванов (к), 2. Николов, 6. Казаков, 20. Идризов, 16. Мичев, 13. Любомиров (28. Осеи 60’), 24. Ндонгала, 66. Балъков (18. Христов 77’), 27. Чукалов, 14. Тодоров
Старши треньор: Александър Димитров

Локо (Сф): 24. Яначков (1. Витков 46’), 15. Горанов, 23. Виячки, 66. Бранеков (к), 17. Ташев, 6. Семерджиев (20. Димитров), 77. Станкев, 14. Иванов, 9. Димитров, 33. Том, 18. Цветков (7. Александров)
Старши треньор: Младен Додич

Жълти картони: Балъков, Мичев, Николов, Иванов (Локомотив ГО); Цветков, Том (Локомотив София)
Главен съдия: Николай Йорданов, София