Ню Джърси с най-силен старт от 13 години насам

Тампа Бей се наложи с 2:0 като гост над Калъмбъс в среща от първенството на Националната хокейна лига и събра 13 точки, с които излезе начело в класирането. Защитникът Михаил Сергачьов вкара първите си два гола в Лигата, а вратарят Андрей Василевски спаси 43 удара за петия си шътаут. Никита Кучеров подаде и за двата гола, а вече има 14 точки по системата гол+пас от началото на сезона. Преди това пък имаше седем мача с попадения. Гостите днес направиха няколко добри атаки преди да открият резултата и затрудниха сериозно вратаря на Блу Джакетс Сергей Бобровски.

В момента Тампа Бей прави най-добрия си старт след спечелването на Купа Стенли през сезон 2003/2004, след като има баланс 6-1-1.

Ню Джърси Девилс оглави Столичната дивизия, след като събра 12 точки. Дяволите победиха с 5:4 след продължение Отава Сенатърс като гост. Джон Муур вкара победния гол в 1:20 минута на продължението, като това беше и забележителен обрат, след като тимът му изоставаше с три гола.

Швейцарецът Нико Хишиер, взет като номер 1 в драфта, заби първите си две попадения за Ню Джърси. Кайл Палмиери и Маркус Йохансон добавиха другите две шайби в редовното време. Вратарят Кори Шнайдер, въпреки четирите допуснати гола, спаси още 24 изстрела към мрежата си, но се наложи да напусне леда заради травма в слабините. Резервата му Кийт Кинкейд се появи в средата на третата част и спаси 9 изстрела. За Отава точни бяха Кайл Търис, Дерик Брасар, Алекс Бъроуз и Том Пят.

Нешвил Придейтърс се наложи с 1:0 при визитата си на Филаделфия, а финландският им вратар Пека Рине спаси 28 удара. Колтън Сайсънс вкара през третата част на мача, за да съберат шампионите от миналия сезон в Западната конференция 9 точки.
Марк Летесту пък донесе победата на Едмънтън с 2:1 над Чикаго след продължение като гост. Точният му изстрел дойде 15.8 секунди преди края на продължението, след като успя да прониже вратаря Антон Форсберг от близо и пас на Оскар Клефбом. Иначе вратарят Форсберг, който е втори избор в Чикаго, имаше доста натоварен ден днес и спаси 40 изстрела с изключение на гола на Патрик Маруун в края на първата третина. Чикаго, които са 2-и в Централната дивизия с 10 точки, пропиляха пет възможности да вкарат при числено превъзходство, в това число и веднъж 5 на 3 души в продължение на 56 секунди.
Бостън се наложи с 6:3 над Ванкувър, като Патрис Бержерон вкара един гол и подаде за още три. Брюинс са на 5-о място с 6 точки в Атлантическата дивизия. Андерс Бьорк вкара два пъти, а Брад Маршан добави едно попадение и две асистенции. Останалите три гола са дело на Давид Крейци и Дейвид Пастрънак. След като отстъпваха с 0:1 през първата част, домакините се вдигнаха и нанизаха пет поредни гола.
Дербито на Ню Йорк беше спечелено от Айлендърс с 4:3 след дузпи, като Джон Таварес вкара победната при петия удар. Това е осма победа за Айлендърс над Рейнджърс в последните девет издания на този мач. Андерс Ли, Брок Нелсън и Матю Барзал вкараха за победителите в редовното време, а за Рейнджърс точни бяха Давид Дешарне, Матс Дзукарело и Кевин Хейс.