Пирин спря Славия за първата шестица (видео)

Пирин и Славия завършиха 0:0 в мач от 13-ия кръг на Първа лига. По-чистите положения бяха за домакините, но в крайна сметка футболистите на Милен Радуканов не успяха да вкарат гол в трети пореден двубой. По веднъж и гредите попречиха на двата отбора да отбележат, а равенството спря белите към похода им за първата шестица.

Срещата започна равностойно, а първата по-сериозна ситуация дойде чак в 24-ата минута. Тогава Ничев центрира отдясно към далечната греда, където непокритият Благов я върна успоредно на голлинията с глава, но Андреа Христов изчисти. Само 120 секунди по-късно пред Пирин се откри нова великолепна възможност да реализира. Ради Кирилов получи извеждащ пас отдясно, таранът подаде към Аймен Суда, който шутира от 13-14 метра, но не уцели вратата.

Славия отговори с опасен изстрел на Ндонг над напречната греда.

Така се стигна до 30-ата минута, когато благоевградчани като по чудо не вкараха. Суда центрира от корнер, Стилиян Николов стреля от пет метра, но в напречната греда. Последва добавка на защитника, който изпрати топката в мрежата на белите, но попадението правилно бе отменено, тъй като имаше игра с ръка на бранителя.

По-добрата игра на Пирин продължи и в 36-ата минута, когато Суда отправи удар с глава, но Стергиакис изби.

Секунди след началото на втората част домакините направиха пореден пропуск. Благов бе изведен сам срещу Стергиакис и пусна топката покрай белия страж, но не улучи вратата и гостите се измъкнаха за пореден път в този мач.

Пропуските на благоевградчани можеха да им струват скъпо, защото в 51-ата минута Галин Иванов получи пас в коридор и стреля силно от малък ъгъл, а шутът се отби в лявата греда и излезе в аут. Тук някъде по-добрата игра на Пирин приключи и Славия заигра по-активно. Въпреки това белите не успяха да сътворят нещо по-опасно и в крайна сметка двубоят приключи 0:0.

ПИРИН - СЛАВИЯ 0:0

ПИРИН: 22. Макенджиев, 27. Ничев, 3. Сандев, 14. Николов, 18. Попев, 6. Паланков, 24. Костадинов, 15. Благов, 10. Суда, 19. Костов, 99. Кирилов

СЛАВИЯ: 32. Стергиакис, 27. Мартинов, 11. Мба, 14. Димитров, 73. Минчев, 6. Велков, 77. Велев, 5. Ндонг, 55. Христов, 66. Абуд, 33. Иванов

СЪДИЯ: Валентин Железов
СТАДИОН: “Христо Ботев”, Благоевград