Хофе с голяма победа за историята (видео)

Отборът на Хофенхайм постигна първа победа на международна сцена след 3:1 у дома над Истанбул ББ в групата на Лудогорец в Лига Европа. Тимът на Юлиан Нагелсман записа първи точки и измести турците от третата позиция в таблицата. До момента в дебютния си сезон в Европа Хофе беше натрупал четири загуби - две от Ливърпул в плейофа за Шампионска лига и две в групата.

Германците започнаха припряно и често грешаха. Постепенно те наложиха своето темпо на игра и се представиха по-силно до почивката. Марк Ут, Бенямин Хюбнер и най-вече Сандро Вагнер се доближиха до гола, но не достатъчно.

След почивката момчетата на Юлиан Нагелсман успяха да наложат волята си. В 52-ата минута Хюбнер отбеляза с глава след корнер. Седем минути по-късно Надием Амири удвои със силен удар по диагонала - 2:0. В 76-ата минута Нико Шулц оформи триголова преднина след подаване от Филип Окс - 3:0. В 93-ата Наполеони оформи крайния резултат.

Хофенхайм - Истанбул ББ 3:1
1:0 Хюбнер (52)
2:0 Амири (59)