Евертън пак разочарова, този път стана жертва на Лион (видео)

Отборът на Лион победи като гост с 2:1 Евертън в мач от Група “Е” на Лига Европа. Така “карамелите” на Роналд Куман останаха без победа и след третия си мач в групата, като заемат последното четвърто място с едва една точка. Лион пък е втори с 5, а лидер е Аталанта със 7 точки. Дори кипърският Аполон на третата позиция има с точка повече от ливърпулци.

Мачът на “Гудисън Парк” тази вечер започна лошо за Евертън, след като още в 6-ата минута Мейсън Холгейт извърши нарушение, което доведе до отсъждането на дузпа в полза на лионци. Наказателният удар бе реализиран от Набил Фекир и французите поведоха в резултата.

В 69-ата минута Ашли Уилямс заби топката с глава във вратата на Антони Лопеш за 1:1 след центриране от фаул и за кратко вдъхна надежди за обрат в редиците на домакините. Англичаните обаче бяха попарени от гола на Бертран Траоре в 75-ата минута, с който Лион грабна трите точки. Траоре технично с пета отклони топката отблизо във вратата на Джордан Пикфорд след хубав пробив отдясно и асистенция на Максуел Корне.

ЕВЕРТЪН - ЛИОН 1:2
0:1 Фекир (6-д)
1:1 Уилямс (69)
1:2 Б. Траоре (75)