Аталанта не сбърка срещу Аполон и остана на върха в Група "Е" (видео)

Тимът на Аталанта надигра с 3:1 у дома кипърския отбор Аполон и оглавява класирането в Група “Е” на Лига Европа след третия кръг. Бергамаските събраха 7 точки и имат 2 повече от втория Лион. Аполон е трети с 2 точки, а Евертън се намира на последното четвърто място с едва една точица.

Йосип Иличич изведе италианците напред още в 11-ата минута, като изпрати топката в противниковата врата почти от голлинията. В 59-ата минута Андре Скембри изравни с глава за Аполон, но Аталанта бързо охлади ентусиазма в редиците на гостите. В 64-ата минута Андреа Петаня върна аванса от един гол в резултата на Аталанта, като бе точен с глава след центриране от корнер. Само две минути по-късно Ремо Фрюлер реализира трето попадение за домакините, като изпрати топката във вратата на Аполон с удар отблизо след много добра атака.

АТАЛАНТА - АПОЛОН 3:1
1:0 Иличич (12)
1:1 Скембри (59)
2:1 Петаня (64)
3:1 Фрюлер (66)