Мъри смачка отбора на Кройф с исторически резултат (видео)

Отборът на Астана, воден от Станимир Стоилов, разби с 4:0 гостуващия Макаби (Тел Авив) в мач от група “А”. Твумаси (33-дузпа, 42) и Кабананга (47, 52) съсипаха тима, предвождан от Жорди Кройф и Стив Макларън, записвайки най-изразителния успех на Астана на европейската сцена. Това са първи три точки за казахстанците, които съхраниха шансовете на отбора за класиране напред.

Срещата започна с опознавателни действия. След първия четвърт час играта се оживи. В 20-ата минута Кабананга направи нещо много красиво и сантиметри го разделиха от заявка за гол на годината. Нападателят стреля с удар “скорпион”, а топката мина много близо до гредата в аут. Минута по-късно и гостите отправиха опасен шут, при който кълбото прелетя над гредата. В 32-ата съдията даде дузпа за домакините след неадекватна игра с ръка при удар от фал. Твумаси реализира с финес за 1:0. Девет минути по-късно отново той покачи, след като засече топката от ждроб при центриране отляво.

По-малко от две минути след началото на втората част домакините вкараха за класическа преднина. Кабананга отбеляза великолепен гол със силен шут по диагонала, при който вратарят не плонжира навреме. В 50-ата Кяртансон пропусна отблизо с глава в опит да намали резултата. В 52-ата Кабананга вкара отново за 4:0 след нова асистенция на Шомко. До края домакините изпуснаха още попадения.

Астана - Макаби (Тел Авив) 4:0
1:0 Твумази (33-дузпа)
2:0 Твумази (42)
3:0 Кабананга (47)
4:0 Кабананга (52)