Арсенал срази Цървена звезда със страхотен гол на Жиру в края (видео)

Отборът на Арсенал срази като гост Цървена звезда с 1:0 в мач от Група "H" на Лига Европа. Автор на единственото попадение в двубоя в Белград стана Оливие Жиру в 85-ата минута, като голът бе изключително красив. "Топчиите" от Лондон са с пълен актив от 9 точки, докато сърбският гранд допусна първа загуба и е с 4 точки. БАТЕ Борисов също е с 4 точки, а Кьолн все още чака първата си точка.

В 11-ата минута бившият вратар на Лудогорец Милан Борян с отлично спасяване с крак попречи на намиращия се в наказателното поле на домакините Тио Уолкот да изведе лондончани напред в резултата. В 26-ата минута пък сърбите бяха много близо до гол във вратата на Петер Чех. Ричмънд Боаки успя да отправи много опасен удар с глава към вратата на Арсенал, но за късмет на Чех топката се отби от напречната греда.

Малко след това пред футболист на Цървена звезда се откри прекрасен шанс да обстрелва вратата на Чех от много добра позиция в наказателното поле на англичаните, но чешкият страж парира шута от въздуха.

Пет минути след паузата Борян направи хубаво спасяване след шут на Райс Нелсън, а в следващите минути и Чех имаше работа на вратата на “артилеристите”.

В 80-ата минута Милан Родич от Цървена звезда получи втори жълт, съответно червен картон и сърбите доиграха двубоя с човек по-малко. Това се оказа решаващо, защото в 85-ата минута Оливие Жиру донесе победата на Арсенал.

При това, голът на френския нападател бе истински шедьовър. След прекрасна атака на гостите Жиру с акробатичен удар с гръб към вратата изпрати топката във вратата на безпомощния Борян.

ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА - АРСЕНАЛ 0:1