100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4 /почивка/

Трифон Лапков и Грьонинген започнаха с победа в Шампионската лига (видео)

Бившият волейболист на Добруджа 07 (Добрич) Трифон Лапков и новият му холандски клуб Абиант (Грьонинген) започнаха с победа участието си в Шампионската лига. Лапков и новите му съотборници от шампиона на Холандия разгромиха като гости първенеца на Косово Луботени (Феризово) с 3:0 (25:16, 25:19, 25:13) в първия мач от 2-и кръг на квалификациите в най-силния европейски клубен турнир, игран снощи пред около 250 зрители в зала "Бил Клинтън".

Българският посрещач започна като посрещач за Грьонинген, но бе сменен във втория гейм от холандския национал Оке Ван Де Камп. Трифон Лапков завърши с едва 3 точки (1 блок, 40% ефективност в атака и 36% перфектно посрещане) за успеха. Най-полезни за холандския тим станаха Щайн Ван Шие (3 блока, 3 аса и 50% ефективност в атака) и Нийлс Де Фриес (7 блока!!! и 80% ефективност в атака) с 16 и 15 точки за победата. За домакините от Луботени Хабил Аджети завърши с 11 точки.

Срещата-реванш между двата отбора е следващия четвъртък (26 октомври) от 20,00 часа българско време в Грьонинген. При нова победа шампионите на Холандия ще се класират за 3-ия кръг, където ги очаква белгийския гранд Нолико (Маасейк).