Шампион 2006 победи Левски

Шампион 2006 се наложи със 61:52 (12:16, 24:12, 12:16, 13:8) над Левски като гост в изтеглена среща от втория кръг в Западната група на женското баскетболно първенство.

Това бе първи успех за момичетата на Лъчезар Коцев през сезона, както и първо поражение за "сините".
Домакините стартираха по-добре и поведоха с 14:6, но постепенно позволиха на съперника да стопи пасива си. След серия от 16:2 гостенките дръпнаха с 34:22 малко преди почивката

Левски започна силно второто полувреме и успя да изравни при 36:36. Последното равенство дойде при 40:40 малко повече от три минути преди края на третата четвърт, след което Шампион 2006 доминираше.
Елена Димова бе най-добра за победителките с 20 точки и 12 борби, а Цветелина Димитрова също се отличи "дабъл-дабъл" с 14 точки и 10 борби.

Капитанката на "сините" Виктория Койчева завърши с 12 точки и 13 борби, а Валерия Маринова беше най-резултатна за Левски с 14 точки.