ПСЖ продължи победния си ход (видео + галерия)

Френският Пари Сен Жермен продължава впечатляващото си представяне в Европа, след като разгроми като гост белгийския Андерлехт с 4:0 при гостуването в Брюксел в двубой от група В.

Парижани вървят с пълен актив начело в класирането и гледат уверено към плейофите. В другия мач от групата Байерн Мюнхен победи Селтик с 3:0 у дома и се утвърди на втората позиция с 6. Селтик е трети с 3, а на дъното е Андерлехт с 0.
Андерлехт - Пари Сен Жермен@@@
Началото на головата фиеста даде тийнейджърът Килиан Мбапе в третата минута, който се разписа с плътен удар по земя, след като беше изведен отдясно на вратата. Андерлехт се опита да стигне до изравнителен гол, като организира няколко опасни атаки, но стражът Ареола се справи на три пъти. Удар на Неймар пък облиза гредата на вратата на домакините. Така се стигна до 44-ата минута, когато Неймар стреля мощно. Стражът на Андерлехт Матс Селс изби, топката попадна у Мбапе, който я насочи с глава към Единсон Кавани, който я прати в мрежата също с глава. След попадението тримата съавтори на гола се прегърнаха, с което специално Кавани и Неймар показаха, че лошите чувства помежду им са в миналото.

В 57-ата минута гол на Кавани беше отменен заради засада, а минута по-късно Мбапе направи шокиращ пропуск.

Най-скъпият футболист на планетата Неймар направи резултата класически в 66-ата с директно попадение от пряк свободен удар, като прати топката по земя под стената. Малко по-късно втори гол на Кавани беше отменен заради вдигнат флаг, а десет минути преди края домакините пропуснаха отрична възможност да намалят. Пропуските и пред двете врати продължиха. Две минути преди края и Анхел ди Мария записа името си сред голмайсторите, след като прехвърли технично стража на Андерлехт за крайното 4:0.