ЦСКА пак разочарова в Москва, Георги Миланов не помогна (видео)

Базел взе предимство в битката с ЦСКА (Москва) за второто място в Група "А" на Шампионската лига, след като победи "армейците" с 2:0 като гост. Таулант Джака (29') и Димитри Оберлин (90') се разписаха за гостите, които имат вече шест точки - три по-малко от лидера Манчестър Юнайтед и три пред днешния си съперник.

Георги Миланов започна като титуляр за домакините и остана на терена до 70-ата минута. Опитният Игнашевич и възстановеният от контузия Васин стартираха в отбрана, в  Витиньо и Жамелетдинов водеха атаката на "армейците". Бившият играч на ЦСКА (Москва) Марек Сухи бе титуляр за Базел, а гостите бяха без Ван Волфсвинкел.

Антирекордът на Акинфеев продължава, като това бе 42-ри мач поред в ШЛ, в който стражът допуска гол.

В 17-ата минута Витиньо стреля опасно от фаул от границата на наказателното поле, но топката премина над вратата. Нарушението бе срещу Георги Миланов, който бе доста активен в тези първи минути. В 29-ата минута Таулант Джака се пребори за една топка с Березуцкий, напредна и стреля от около 23 метра, пращайки топката в далечния ъгъл - 0:1.
16 ЦСКА (Москва) - Базел
"Армейците" не успяха да отговорят на поставеното предизвикателство и не съумяха да нанесат нито един точен удар до края на първото полувреме.
В самото начало на втората част Албиан Ажети вкара за втори път топката във вратата на Акинфеев, но попадението бе отменено заради засада.
В 70-ата минута Георги Миланов бе заменен от Кучаев.
Акинфеев спаси опасен удар на Оберлин, а Марио Фернандес пропусна добра възможност да изравни, след като стреля с глава над вратата.
Две минути преди края стражът на домакините спаси нов опасен шут на Оберлин. В самия край нападателят на швейцарския тим успя при третия си опит. Джака изведе Оберлин зад отбраната и той не пропусна за крайното 0:2.