Байерн заприлича на себе си и в ШЛ (видео)

Завръщането на Юп Хайнкес в Шампионската лига беше увенчано с изразителен успех на Байерн (Мюнхен) с 3:0 над Селтик в Група “В”, с което германците се очертават като фаворити за продължаване напред заедно с безгрешния Пари Сен Жермен. В предишната си среща в турнира именитият треньор беше спечелил купата и с играта си тази вечер неговите възпитаници му напомниха за силния тим от финала на “Уембли” през 2013 г.

Байерн (Мюнхен) - Селтик@@@

Томас Мюлер и Йошуа Кимих дадоха добър аванс с голове още в първия половин час, а в началото на второто полувреме Матс Хумелс окончателно отказа шотландците. Отделно още едно попадение на домакините като че ли неправилно не беше зачетено още в самото начало.

Хайнкес отново гласува доверие в атака на Ариен Робен, Томас Мюлер, Кингсли Коман и Роберт Левандовски, които през уикенда бяха размазали Фрайбург. Селтик излезе със същата постройка, но не и с отговор как да се спре мощта на Байерн.

С първия съдийски сигнал футболистите в червени екипи обсадиха наказателното поле на Крейг Гордън и в 6-ата минута Тиаго Алкантара опъна мрежата, но според реферите при паса към него топката е била напуснала очертанията на игрището - нещо, което не изглеждаше да е така.

В 14-ата минута Дейвид Алаба направи шокиращ пропуск, за да затвърди впечатленията, че не се намира в добра форма.

Отбраната на Селтик беше сломена в 17-ата минута, когато Мюлер реализира след добавка, превръщайки се в първия германец с гол в десет различни сезона на Шампионската лига.

В 29-ата Кимих удвои с глава, доказвайки се като един от най-важните футболисти за Байерн от началото на сезона със своите три попадения и пет асистенции в рамките на 13 срещи.
Гостите от Глазгоу така и не успяха да си стъпят на краката и бяха просто свидетели на случващото се.
В 51-ата минута включване на Хумелс при корнер доведе до третия гол.
За разлика от други случаи преди след това Байерн не свали темпото, а продължи да натиска опонента си. Стигна се обаче и до няколко възможности пред вратата на Свен Улрайх, при който той показа, че е забравил няколкото грешки наскоро и може да бъде безгрешен.
След две седмици пред своите фанатизирани фенове Селтик ще се опита да се реваншира с победа, която би изравнила двата отбора на втората позиция.
В другата среща от групата тази вечер Пари Сен Жермен очаквано прегази Андерлехт с 4:0.