Юве мина по трудния път към победата (видео+галерия)

Отборът на Ювентус записа втора победа в група “D” на Шампионската лига. Тази вечер торинци надиграха с 2:1 Спортинг (Лисабон) в домакинството си на “Алианц Стейдиъм”. Италианският шампион обаче мина по трудния път до победата и трябваше да прави обрат. Гостите взеха преднина в 12-ата минута, когато Алекс Сандро си отбеляза куриозен автогол. Миралем Пянич обаче изравни в 29-ата минута, а Марио Манджукич донесе успеха на домакините в 84-ата минута.

Юве стартира мача с Гонсало Игуаин на върха на атаката и Пауло Дибала зад гърба му. Хуан Куадрадо и Марио Манджукич действаха на крилата, а в средата на терена започнаха Миралем Пянич и Сами Кедира.

За Спортинг на върха на атаката действа Бас Дост, като той бе подпомаган от Маркос Акуня, Бруно Фернандес и Желсон Мартинс. Родриго Баталя и Уилям Карвальо бяха дуото в средата на терена.
Гостите поведоха малко случайно още при първата си по-интересна атака. В 12-ата минута Желсон Мартинс получи извеждащ пас, но стреля право в тялото на Буфон. След това обаче топката се отби от Алекс Сандро и се озова в мрежата на домакините за 0:1.
Последва натиск на Юве и в 17-ата минута една топка бе свалена за Гонсало Игуаин в пеналта, неговият удар бе блокиран, но след това кълбото попадна в Сами Кедира, който стреля доста опасно покрай вратата.
В 22-ата минута последва още по-добра възможност за домакините. Манджукич бе изведен сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее отблизо.
Все пак натискът на "бианконерите" даде резултат. В 29-ата минута те си спечелиха фаул пред наказателното поле и Миралем Пянич с прекрасен изстрел заби топката в мрежата за 1:1.
В 43-ата минута Юве можеше да направи пълен обрат. Джорджо Киелини свали в пеналта за Игуаин, който стреля силно в близкия ъгъл, но вратарят Руи Патрисио с блестяща намеса опази вратата си.
В началото на втората част Масимилиано Алегри направи промяна в защита и пусна Андреа Бардзали на мястото на Меди Бенатия.
В 58-ата минута Пауло Дибала отправи нелош удар по земя, но право в ръцете на вратаря. След това в 70-ата минута Марио Манджукич стреля с глава след центриране от корнер, но отново Патрисио бе на мястото си.
24 Ювентус - Спортинг
В 84-ата минута Ювентус най-накрая стигна до втори гол. Само секунди след като се повяви в игра, Дъглас Коща напредна отляво и с прекрасно центриране намери Марио Манджукич, който изпревари прекия си пазач и с глава вкара за 2:1.
В добавеното време на срещата обаче Юве буквално отърва кожата. Сейду Думбия получи прекрасно центриране в наказателното поле, но малко не му достигна да засече кълбото и да донесе поне точка на своя тим.
Все пак Ювентус удържа победата и вече има актив от 6 точки, с които се изкачи на 2-ото място във временното класиране в групата. Спортинг пък вече е 3-ти с 3 спечелени точки.