Меси стигна стоте гола в Европа напук на червения картон на Пике (видео)

Неотразимият Лионел Меси реализира своя гол №100 в европейските турнири, а Барселона надви Олимпиакос с 3:1 у дома в среща от Група "D" на Шампионската лига, с което каталунците почти си гарантираха продължаването напред. Освен с паметното попадение на великия аржентинец срещата ще се запомни и с червения картон на Жерард Пике. Три минути преди почивката, при 1:0 за своя тим, испанският защитник получи втори жълт картон, след като вкара гол с ръка.

Дори и в намален състав "лос кулес" нито за миг не поставиха под въпрос успеха си. Гърците имаха само един удар във вратата и чрез него вкара гола си в 89-ата минута, когато се разписа Димитриос Николау. Преди това обаче - в 18-ата минута, младокът си беше забил автогол. Меси покачи на 2:0 в 61-ата минута, след още три Люка Дин реализира за 3:0.

Така Барса вече има 9 точки, а отборът от Пирея е последен с три загуби. В другия двубой от групата Ювентус трудно надви Спортинг (Лисабон) с 2:1.

Барселона - Олимпиакос@@@

Лятното попълнение Паулиньо беше сред титулярите на "блаугранас". Бразилецът започна вместо Иван Ракитич, а шанс за изява получи и Жерард Деулофеу, който помагаше в атака на Меси и Луис Суарес.

Над "Камп Ноу" се изсипа проливен дъжд, което затрудни играчите и принуди доста фенове да си останат вкъщи.

В тон с дъжда още от началото заваляха и атаките към вратата на гостите. Още във 2-ата минута Лионел Меси получи шанс да вкара, но ударът му от фал се отби в стената. В 5-ата Суарес направи непростим пропуск, след като Самюел Юмтити свали с глава след корнер, но уругваецът не уцели очертанията на вратата от 2-3 метра.
Въодушевен от игровото преимущество, Жерард Пике не се позиционира добре в 11-ата минута и се наложи грубо да събори на земята централния нападател на съперника Вадис Оджиджа-Офое, за което получи жълт картон - негов пети от началото на сезона във всички турнири, който обаче малко по-късно щеше да "натежи".
В 17-ата Паулиньо застраши Олимпиакос с бомбен удар над гредата.
Веднага след подновяването на играта домакините спечелиха владеенето върху топката. Последва далечен пас към Деулофеу, който веднага върна остро в наказателното поле, където 19-годишният Николау нещастно насочи кълбото в собствената си мрежа - 1:0 за Барселона.
Паулиньо беще твърдо решен да се разпише и в 24-ата минута гредата му попречи. Поредно брилянтно подаване на Андрес Иниеста го намери около вратарското поле и там той стреля с глава, но в напречния стълб.
Две минути по-късно бразилецът влезе в ролята на подавач и Меси вече виждаше как прави 2:0, но играч в бял екип успя да блокира шута му.
Натискът на каталунците ставаше все по-силен и в 33-ата минута Меси елиминира двама играчи, след което изведе Суарес сам срещу вратаря, но Силвио Прото успя да парира.
Вторият гол изглеждаше въпрос на време, който пък със сигурност щеше да сложи край на интригата.
Изненадващо обаче двубоят стана повече от интересен, защото три минути преди почивката Пике си помогна с ръка, за да насочи топката в мрежата. Реферите веднага видяха това, а главният прецени, че действията на бранителя са били умишлени и му вдигна втори жълт картон и така го отстрани от игра.
За да балансира състава си, на почивката Валверде вкара нов защитник - Хавиер Масчерано, а от игра излезе Деулофеу.
Дори с човек по-малко "лос кулес" не дадоха никакъв шанс на Олимпиакос дори да си помисли, че може да обърне мача. Домакините хладнокръвно си подаваха и притискаха съперника.
Така дойде 61-ата минута, в която Меси направи 2:0 от пряк-свободен удар.
След още три всичко вече беше ясно, след като Дин прониза гърците с кинжален изстрел по диагонала за 3:0.
До края гостите като по чудо не отнесоха още 2-3 гола. Късметът им се усмихна в 89-ата минута, за да вкарат поне веднъж.
След две седмици двата отбора ще се изправят пак, но в Атина.