Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Най-младият вратар в историята на ШЛ подари трета поредна победа на Манчестър Юнайтед (видео)

Манчестър Юнайтед записа трета поредна победа в Група "А" на Шампионската лига, след като надделя с 1:0 над Бенфика като гост. Двата тима изиграха доста слаб двубой за стандартите на надпреварата, но все пак гостите заслужиха успеха с по-активна игра. Голям принос за този резултат имаше 18-годишният страж на "орлите" Миле Свилар, който се намеси неадекватно при един фаул, изпълнен от Маркъс Рашфорд, който бе записан като голмайстор. "Червените дяволи" имат вече девет точки, докато Бенфика остава с нула.

Свилар започна на вратата на португалския тим и стана най-младият вратар в историята на ШЛ, а Диого Гонсалвеш действаше отляво на атаката на Бенфика. Жозе Моуриньо беше направил четири промени в сравнение със състава от дербито с Ливърпул през уикенда. Виктор Линдельоф бе титуляр срещу бившия си клуб. Дейли Блинд, Хуан Мата и Маркъс Рашфорд също стартираха.

Домакините създадоха първата по-добра ситуация, когато в 15-ата минута Салвио получи доста добро подаване, но от 11 метра стреля встрани от вратата. Много скоро след това Лукаку засече с глава центриране от корнер, след което топката срещна напречната греда, но същевременно бе отсъден фаул в атака на белгиеца. В 32-рата минута Блинд центрира добре към Рашфорд, който засече на далечната греда, но прати топката над вратата. Няколко минути след това Свилар спаси удар на Матич. Това бе и периодът през първата част, в който гостите взеха инициативата и натиснаха своя съперник. Три минути преди почивката Мхитарян направи добър пробив, нахлу в наказателното поле, но също стреля неточно.
В крайна сметка полувремето премина с леко превъзходство на гостите, но завърши без нито едно чисто голово положение и само с един точен удар, отправен от Неманя Матич.
"Червените дяволи" стартираха по-активно и втората част. Рашфорд и Матич отправиха два удара от далечна дистанция. В 60-ата минута Рашфорд затрудни Свилар с два последователни корнера. Разколебаната игра на стража на Бенфика взе връх четири минути след това, когато Рашфорд изпълни фаул от над 35 метра. Ударът не бе нито силен, нито остър, но 18-годишният вратар хвана топката зад голлинията си, подарявайки попадение на гостите. Голът бе записан на името на нападателя на Манчестър Юнайтед, но спокойно може да бъде разгледан и като автогол на Свилар.
29 Бенфика - Манчестър Юнайтед
До края Марсиал, който замени получилия контузия Рашфорд, пропусна да удвои. Домакините опитаха някакъв натиск в последните минути, но това не доведе до особени опасности пред вратата на Де Хеа, освен няколко корнера. В добавеното време Бенфика дори остана с човек по-малко, след като Луизао получи втори жълт картон.