Челси и Рома не се победиха във великолепен спектакъл (видео + галерия)

Отборите на Челси и Рома изиграха великолепен футболен спектакъл с шест гола на "Стамфорд Бридж", който не излъчи победител. Двата тима до последно търсеха победата, а двубоят премина през невероятни обрати. Челси поведе с 2:0, Рома обърна до 2:3, но в крайна сметка се стигна до най-справедливото 3:3.

Резултатът откри Давид Луис в 11-ата минута с бомбен удар извън наказателното поле. В края на полувремето се стигна до бърза размяна на голове. Еден Азар удвои в 37-ата минута, а 180 секунди по-късно Александър Коларов намали. В 64-ата минута Един Джеко изравни с феноменален гол с левия крак от въздуха. В 70-ата минута Джеко направи обрата пълен, след като се разписа с глава след центриране от фаул в наказателното поле. Четвърт час преди края Азар възстанови равенството с удар с глава, преди да бъде заменен под аплодисментите на публиката.
Челси - Рома@@@
Мениджърът на Челси Антонио Конте направи три промени спрямо състава, който изненадващо загуби от Кристъл Палас в събота. В игра се завърна Алваро Мората, а Давиде Дзапакоста смени контузения Виктор Моузес. В отбраната място зае Андреас Кристенсен.

В състава на Рома пък се завърна Кевин Строотман, който пропусна загубата от Наполи в Серия А през уикенда. Стефан Ел Шаарауи също попадна в групата, но започна от резервната скамейка.

Срещата започна с ентусизирана игра на гостите, а Челси успя да организира първата си добра атака едва в шестата минута. Тогава Еден Азар беше изведен от Бакайоко, белгиецът бързо подаде към Алваро Мората, но испанският национал стреля слабо и право в тялото на Алисон. В 10-ата минута стражът на Рома отново беше поставен под напрежение след неумели действия на отбраната пред него. Така се стигна и до откриването на резултата. Отбита топка попадна у Давид Луис извън наказателното поле, който с мощен удар вкара втория си гол за сезона след този срещу Бърнли в първия кръг на Премиър лийг.

Този гол дойде малко нелогично на фона на показаното от двата отбора на терена до този момент, като Рома владееше повече топката. "Вълците" продължиха с по-активната си игра, а и вече имаше да връща гол пасив. В 20-ата минута Еден Азар се възползва от сгрешен пас в половината на Челси, открадна топката и нахлу мощно в наказателното поле, като отправи удар по диагонала, но не му достигна точност.
В 23-ата минута феновете на Челси се изправиха на нокти, след като Давид Луис се хвана за крака и се наложи да му бъде оказана медицинска помощ. Бразилецът обаче бързо се върна в игра, като едва не си изкара и жълт картон, но беше пожален от рефера. Рома продължаваше да вледее топката и да се опитва да организира атаки, но те се разбиваха в добре подредената отбрана на Челси.

В 30-ата минута "вълците" все пак успяха да отправят удар, но Диего Пероти стреля слабо. Секунди по-късно Раджа Наинголан изскочи сякаш от нищото отдясно пред вратата и стреля отблизо след подаване на Строотман, но Тибо Куртоа спаси.

В 34-ата минута белгийският страж отново трябваше да се намесва, но и този път Пероти стреля слабо и право в тялото му.

В 37-ата минута Челси стигна до втори гол, като негов автор стана Еден Азар. Това беше негово първо попадение за сезона в Шампионската лига. Атаката се разви по идентичен начин на тази от шестата минута. Азар открадна топката в собственото поле, комбинира с Мората, който стреля, топката рикошира в крак на бранител на Рома и попадна у белгиеца, който отблизо разстреля вратата на Алисон.

Радостта на лондончани трая кратко, тъй като в 40-ата Александър Коларов намали и върна интригата.
В 45-ата Бакайоко отправи удар от въздуха, но топката рикошира в крака на Жуан Жезус и не порази целта.
Второто полувреме не се различаваше от първото. Рома отново владееше повече топката, а домакините разчитаха на контраатаки. В 64-ата минута логичното се случи. Рома стигна до 2:2 след изключителен гол на Един Джеко, който с удар от въздуха с левия крак прониза вратата на Куртоа след далечно центриране на Федерико Фасио. В 70-ата минута Джеко направи обрата пълен, след като се разписа с глава след центриране от фаул в наказателното поле.

Челси бързо се съвзе от шока и стигна до изравнителен гол чрез Еден Азар, който вкара с глава отблизо, четвърт час преди края, преди да бъде заменен от Вилиан и да събере овациите на публиката.

Рома продължи да търси победата и Джеко беше близо до отбелязването на хеттрик, но не успя да насочи добре топката с глава в 82-ата минута от опасна близост. Челси се настани в полето на Рома в заключителните минути в търсене на победно попадение, а треньорът на гостите Еузебио ди Франческо направи и последната си офанзивна смяна като пусна в игра Ел Шаарауи на мястото на Пероти. В 88-ата минута Коларов сбърка и това едва не доведе до гол във вратата на Рома, но вратарят Алисон изпревари Вилиан.

В крайна сметка до нов гол не се стигна и така двата тима прибавиха по една точка към актива си. Челси остана на върха със 7, а Рома е втори с пет. Атлетико върви трети с 2, а на дъното е Карабах с 1.