Балкан пропиля 18 точки аванс и отстъпи на Кьорменд

Балкан пропиля 18 точки аванс  и отстъпи на Кьорменд

Балкан (Ботевград) стартира с драматично поражение от гостуващия Егис Кьорменд (Унгария) с 83:84 (24:19, 27:16, 16:25, 16:24) в турнира за Купата на ФИБА Европа. Българите пропиляха аванс от 18 точки при 58:40 три минути преди края на третата част и допуснаха пълен обрат в последната четвърт при първото си домакинство в груповата фаза.

Стивън Дейвис-Смит донесе успеха на унгарците с два точни наказателни удара 10 секунди преди края. В последната атака Девин Бруукс и ДеВогън Уошингтън пропуснаха от дистанция и ботевградчани загубиха. Капитанът на гостите Чаба Ференц беше най-резултатен в двубоя с 23 точки, а Ерик Фанинг допринесе с "дабъл-дабъл" с 14 точки и 10 борби.

За Балкан Бруукс се отличи с 20 точки и 7 борби, а Павел Иванов завърши с 16 точки и 5 борби, но това не беше достатъчно.