Лукойл издържа срещу Динамо (галерия)

Лукойл Академик удържа победата срещу грузинския Динамо (Тбилиси) и започна успешно участието си в груповата фаза на турнира за Купата на ФИБА Европа. В първия си мач от тази фаза българските шампиони победиха със 73:70, като контролираха събитията в столичната зала “Универсиада” през доста голяма част от двубоя.

Американецът Далтън Пепър загатна за възмопжностите си и изигра стабилен мач с 14 точки, 3 борби и 1 отнета топка. Сънародникът му Джъстин Нокс се включи силно като резерва с 15 точки за само 16 минути игра, а Божидар Аврамов завърши с 12 точки, 5 асистенции, 2 отнети топки и 3 борби.
Лукойл Академик - Динамо Тбилиси@@@
Домакините се съвзеха след ленив старт, позволил на грузинците да поведат със 7:13 и затвориха първата част с 14-3, за да поведат с 21:16. Втората част не бе толкова резултатна и на почивката преднината на Лукойл бе 34:28, но през третия период българите вдигнаха оборотите и стигнаха до най-голямата разлика в своя полза при 55:41, а преди заключителните 10 минути водеха с 57:46. Тотален срив в редиците на родния шампион позволи на Динамо първо да заличи двуцифреното си изоставане, а след това и да поведе като две минути и половина преди края гостите от Тбилиси бяха напред с 67:69. Божидар Аврамов вкара 3/3 от наказателната линия за 70:69, а Антъни Рафа довърши съперника с тройка за 73:69, като играчите на Шарон Друкер удържаха победата за 73:70.
Американецът Бойд Лавел Лафрей бе най-резултатен за Динамо със своите 21 точки.

Снимки: Марин Маринов, Sportal.bg