Берое с разгромна загуба в Белград

Берое загуби гостуването си на фаворита Цървена звезда (Сърбия) с 64:95 (23:26, 14:21, 14:26, 13:22) в среща от третия кръг в група "А" на Адриатическата лига по баскетбол за жени. Старозагорки останаха с една победа, докато белградчанки са лидерки в подреждането с пълен актив. Българките бяха равностойни само в първата част, след което домакините доминираха.

Сръбкините откриха втората четвърт със серия от 9 безответни точки, след която поведоха с 35:23 и до края контролираха двубоя. Шест минути след почивката разликата за първи път премина 20 точки при 64:43, което позволи на Цървена звезда да довърши спокойно мача и да запише третата си поредна победа в надпреварата. В последните 6 минути белградчанки направиха нова силна серия от 18:4 и стигнаха до крайния успех с цели 31 точки разлика.

Мария Пръля се отличи с 19 точки и 9 асистенции за домакините, а Снежана Божичевич, Милина Мишелич и Биляна Щепанович добавиха по 15 точки. Мина Джорджевич записа "дабъл-дабъл" с 10 точки и 10 борби. За Берое с 14 точки най-резултатна беше Гергана Иванова, а с 12 точки и 7 борби завърши Евгения Нацкина, но те единствени записаха двуцифрен актив от старозагорки.