Атлетико не успя и от третия път и въпросителните стават много (видео+галерия)

Финалистът от 2016 г. Атлетико Мадрид продължава да няма победа в Шампионската лига през новия сезон, след като в третия си мач от Група "С" направи 0:0 при визитата си на Карабах. По този начин испанците вече имат само 2 точки на сметката си и рискуват да загубят шансове за продължаване напред, защото Рома е с 4 т., а Челси е с 6, като това е преди директния им двубой по-късно тази вечер.

В последния четвърт час гостите играха с човек повече след червения картон на Дино Ндлову. Най-спорният момент дойде шест минути преди края, когато Фернандо Торес като че ли беше фаулиран в наказателното поле, но арбитърът не отсъди дузпа.
Карабах - Атлетико Мадрид@@@
Днешната точка е историческа за азербайджанския футбол, защото е първа, която местен тим печели в европейските клубни турнири.

Дълбоката резерва от началото на сезона Кевин Гамейро беше титуляр за Атлети. Досега френският нападател беше записал само 27 минути, което няма как да не се е отразило на формата му. Партньор на Гамейро в атака беше сънародникът му Антоан Гризман.

През първото полувреме испанският тим доминираше, но не достатъчно. Усещаше се несигурност в действията на футболистите, които освен това срещнаха и сериозен отпор от съперника. Тимът на Диего Симеоне все пак създаде две 100-процентови положения, които обаче не завършиха с така чакания гол. В 27-ата минута Яник Ферейра Караско излезе сам срещу вратаря Ибрахим Шехич, но стражът успя да избие изстрела в корнер. Същото се повтори и в 39-ата минута, като този път Гризман се беше измъкнал от отбраната след подаване на Гамейро и всички очакваха попадение, когато топката падна на левия крак на нападателя. И този път обаче Шехич се оказа победител в дуела.

За 45 минути играчите на Карабах не уцелиха нито веднъж вратата на Ян Облак.

Атлети продължиха с атаките и след почивката и в 53-ата минута Гризман реализира, но попадението беше отменено заради засада.
Постепенно футболистите в черни екипи изнесоха играта в по-предни позиции и внесоха напрежение в отбраната на "дюшекчиите". Така в 64-ата минута бразилецът Енрике се озова на отлична позиция фронтално срещу Облак, но не уцели добре топката и така провали отлична възможност.
В 71-ата минута вратата на Атлетико отново беше застрашена - този път след шут на централния нападател Дино Ндлову - но кълбото излезе в аут.
Само четири минути по-късно същият този Ндлову получи втори жълт картон и беше изгонен, след като съдията прецени, че той е симулирал за дузпа след интервенция на Диего Годин.
12 Карабах - Атлетико Мадрид
В 84-ата минута се стигна до най-спорното положение. След грешка на вратаря на домакините Габи центрира към Фернандо Торес, който от около два метра се канеше да забие топката в мрежата, но тогава беше изблъскан в гърба от Аголи и съответно пропусна. Съдията обаче прецени, че няма нарушение.
До края Атлетико атакуваше с всички сили, но и хаотично, което предостави възможност на футболистите на Карабах да атакуват и те имаха две ситуации, при които не бяха далеч от сензацията.
След две седмици двата отбора ще се срещнат в Мадрид.