Три от топ четирите поставени в Москва отпаднаха рано

Три от първите четири поставени отпаднаха във втория кръг на турнира по тенис за Купата на Кремъл в Москва с награден фонд 790 хиляди долара. Водачката в схемата Кристина Младенович (Франция) беше елиминирана от Александра Соснович (Беларус) с 2:6, 6:2, 2:6 след два часа на корта.

Младенович започна лошо и загуби първите четири гейма, а в последствие и първия сет. Във втората част тя навакса пробив пасив и от 1:2 със серия от пет последователни гейма стигна до изравняване на резултата.

В решаващия трети сет Соснович отново проби рано и дръпна с 3:0, но този път не допусна обрат. На четвъртфиналите състезателката от Беларус ще срещне представителката на домакините Даря Касаткина, която надделя над Катержина Синиакова (Чехия) с 6:2, 6:3.

Номер 2 Коко Вандевеге (САЩ) претърпя поражение от украинката Леся Цуренко с 5:7, 6:1, 2:6. Вандевеге пропиля аванс от 5:2 в първия сет, след което спечели убедително втория, а в третия отново взе ранна преднина от 2:0, но до края полуфиналистката в Москва през 2015 година спечели шест поредни гейма, а с това и мача.

Поражението пък лиши американката от възможността да влезе в топ 10 на световната ранглиста през следващата седмица, което щеше да стане факт при победа днес. Цуренко ще играе на четвъртфиналите срещу седмата поставена Юлия Гьоргес (Германия), която се справи с Юлия Путинцева (Казахстан) с 6:3, 6:3.

Номер 4 Анастасия Севастова (Латвия) също отпадна във втория кръг след поражение от вицешампионката в турнира през 2014 година Ирина-Камелия Бегу (Румъния) с 4:6, 3:6. Следващата съперничка на Бегу ще бъде квалификантката Вера Лапко (Беларус), която елиминира миналогодишната финалистка Даря Говрилова с 6:3, 6:1 и отказване на натурализираната австралийка заради травма.