Де Бройне разкри за какво е била разправията край тъча

Халфът на Манчестър Сити Кевин де Бройне разкри за какво е била тази разправия между него, Давид Силва и Фернандиньо в края на първото полувреме на изминалия двубой срещу Наполи в Шампионската лига. При напускането на терена се видя как белгиецът спори разгорещено с капитана в този мач Силва, а другият им съотборник също се намесва на по-късен етап.

“Исках да попитам нещо четвъртия съдия, но не ми беше позволено”, заяви Де Бройне, визирайки как испанецът го спря. Най-вероятно бившият футболист на Волфсбург е бил недоволен от отсъдената дузпа за Наполи преди почивката.

“Имахме кратка дискусия - добави белгиецът. - Минута по-късно всичко е забравено. Имам такива разговори и с жена ми понякога. Вие също, предполагам… Има нужда от такива неща понякога, защото не всичко е позитивно. Но повтарям - това беше нещо незначително. Някои хора постоянно казват, че изглеждам "сдухал", но в случая не беше така. Просто бях малко подразнен. За минутка бях загубил контрол над себе си, но само за минутка. Понякога такива дискусии по време на мачове от най-високо ниво могат да бъдат и полезни, за да могат всички да си стъпят на краката.

На записа се чува как Давид Силва успокоява Де Бройне, който крещи "Остави ме да говоря”.
Манчестър Сити спечели двубоя с 2:1, а белгиецът направи отлична асистенция за втория гол.