Преслав Боруков с нов гол за Шефилд Уензди

Българският юношески национал Преслав Боруков продължава да демонстрира силна форма и само в рамките на три дни вкара втори гол за Шефилд Уензди, този път за дублиращия отбор на клуба. Късно снощи резервите на "кукумявките" разгромиха на стадион "Хилсбъро" Бирмингам Сити с 4:1. 17-годишният софиянец вкара четвъртото попадение за своите, а преди това създаде още три възможности за гол, но пропилени от съотборниците му.

След като в събота игра пълни 90 минути и реализира за старшата възраст срещу Хъл Сити, сега Боруков беше точен в 80-ата минута и пет по-късно беше заменен. След атака на гостите, топката беше пресечена и подадена към Преслав от центъра. Той я взе, бутна я два пъти и с мощен спринт излезе сам срещу вратаря, за да я вкара долу в ъгъла по диагонала. С победата резервите на Шефилд Уензди се върнаха на върха в Северната група, а за всеки от двата отбора играха по четирима човека от мъжките състави. В отбора на "кукумявките" игра чешкият национал Даниел Пудил (33 мача, 2 гола за Чехия), който се разписа за 2:0.