Черно море удари Миньор в Суперлигата

Волейболният отбор на Черно море (Варна) постигна втора победа в Суперлигата на България, след като надигра категорично като гост Миньор (Перник) с 3:0 (25:19, 25:19, 25:14) в мач от междинния 3-и кръг, игран тази вечер.

Така варненци са на 6-о място във временното класиране с 6 точки след 2 победи и 1 загуба, с колкото е и 7-ия Левски. Миньор остава на дъното, на последното 12-о място без победа до момента. В редовния 4-и кръг Черно море е домакин на лидера Монтана, а перничани приемат шампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас).

"Моряците" доминираха през по-голямата част от срещата, като единствено в началото на третия гейм се разрази истинска битка на полето. Волейболистите на Черно море, обаче, успяха да се откъснат от съперника и спечелиха частта с огромна преднина.

Най-полезни за Черно море бяха Стефан Иванов (2 блока, 3 аса и 52% ефективност в атака) и Явор Генов (2 аса и 52% ефективност в атака) с 16 и 15 точки за победата. За Миньор Георги Стоянов се отчете с 11 точки.

МИНЬОР (ПЕРНИК) - ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) 0:3 (19:25, 19:25, 14:25)
МИНЬОР: Павел Иванов, Иван Дамянов 3, Пламен Драгиев 4, Георги Стоянов 11, Кристофър Петров 2, Стефан Чавдаров 7 - Методи Методиев-либеро (Божидар Славчев 2, Ивайло Иванов 3, Мартин Цветков 2, Виктор Костадинов, Юлиан Петров-либеро)
Старши-треньор: Петьо Драгиев
ЧЕРНО МОРЕ: Стефан Георгиев 2, Стефан Иванов 16, Явор Генов 15, Калоян Балабанов 6, Николай Колев 5, Йордан Атанасов 1 - Мартин Иванов-либеро (Милен Петков 1, Емилиян Георгиев)
Старши-треньор: Виктор Карагьозов.